REKLAMA

RZESZÓW. Tragiczny wypadek na ul. Krakowskiej. 7,5 roku więzienia dla sprawcy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Na karę 7,5 roku więzienia został skazany Kacper I., który 29 czerwca 2019 roku, będąc pod wpływem alkoholu, doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku, w którym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Wyrok w sprawie oskarżonego 21-latka orzekł Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

Foto: Podkarpacka Policja

W środę, 15 stycznia 2020 roku Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał wyrok, w którym uznał oskarżonego Kacpra I. za winnego spowodowania śmiertelnego wypadku, do którego doszło 29 czerwca około godziny 4:00 nad ranem na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie.

Kierujący osobowym mercedesem Kacper I., jadąc w kierunku Świlczy, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną i w latarnię, w wyniku czego pojazd koziołkował. Z samochodu wypadły trzy osoby podróżujące mercedesem. Jedna z nich poniosła śmierć na miejscu. Kacper I. oraz jego drugi pasażer trafili do szpitala.

Kacper I. kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i jadąc z nadmierną prędkością, doprowadził do śmiertelnego wypadku. 21-latek w chwili wypadku posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który był następstwem wcześniejszego kierowania samochodem pod wpływem alkoholu.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie skazał Kacpra I. na karę 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz orzekł wobec niego środki w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10 tysięcy złotych.

Przedmiotowy wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego apelacja do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie, Podkarpacka Policja

 

Zobacz także: RZESZÓW: Tragiczny wypadek na ul. Krakowskiej! Jedna osoba nie żyje, dwie zostały ranne! (FOTO)

28-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-tragiczny-wypadek-na-ul-krakowskiej-75-roku-wiezienia-dla-sprawcy-8561-00r2kc