REKLAMA

RZESZÓW. Tragedia w Zakładach Metalurgicznych! Nie żyje 40-latek

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło 18 grudnia br. na terenie Zakładów Metalurgicznych w Rzeszowie. W jego wyniku zmarł 40-letni mężczyzna.

24-7
Foto: grafika poglądowa

18 grudnia 2020 roku około godziny 20:15 w hali W-68 WSK na terenie Zakładów Metalurgicznych w Rzeszowie miało miejsce tragiczne w skutkach zdarzenie. Doszło do zapalenia się odzieży na 40-letnim mieszkańcu powiatu rzeszowskiego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony w miejscu pracy starał się dogrzać i w tym celu w ceramicznym naczyniu spalał odpady alkoholowe. Podczas dolewania tego paliwa do ognia nastąpiło nagłe zapalenie się odzieży pokrzywdzonego. Osoby pracujące na sąsiednim stanowisku, przy użyciu koca oraz gaśnic, pomogły płonącemu mężczyźnie i na miejsce wezwały pogotowie ratunkowe – poinformował portal Rzeszów24.pl Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów Wojciech Przybyło.

Ranny mężczyzna doznał rozległych poparzeń około 80 procent ciała. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego zmarł w szpitalu 21 grudnia br.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo w kierunku czynów z artykułu 220 ustęp pierwszy kodeksu karnego oraz z artykułu 155 kodeksu karnego – naruszenie przepisów BHP przez podmiot nadzorujący oraz nieumyślne spowodowanie śmierci.

28-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-tragedia-w-zakladach-metalurgicznych-nie-zyje-40-latek-5046-00r2kc