REKLAMA

RZESZÓW. Tragedia na budowie. Jest komunikat prokuratury

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie dotyczące wypadku na terenie budowy, do którego doszło w piątek 3 lipca br. w Rzeszowie, w pobliżu ulicy Bałtyckiej. Śmierć ponieśli dwaj mężczyźni, jeden w wieku 41 lat oraz drugi w wieku 29 lat.

construction-1210677_960_720

Foto: pixabay.com

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyźni uczestniczący w zdarzeniu prowadzili prace budowlane na wysokości 10 piętra budynku. Podczas demontażu konstrukcji stalowych pewne jej elementy opadły na nich, powodując także wyłamanie znajdujących się tam barierek i upadek na plac budowy.

W sprawie przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Ciała zmarłych zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji. Trwają dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy – mówi zastępca Prokuratora Rejonowego w Rzeszowie, Magdalena Ziemba-Kołacz.

W sprawie wszczęto śledztwo w kierunku przestępstwa z art. 220 § 1 k.k. w zb. z art. 155 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. (narażenie życia lub zdrowia pracownika), które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-tragedia-na-budowie-jest-komunikat-prokuratury-6522-00r2kc