REKLAMA

Szpital Pro-Familia w Rzeszowie przywraca porody rodzinne!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Szpital “Pro-Familia”, po wielu prośbach i apelach mieszkanek i mieszkańców Rzeszowa, zdecydował się na przywrócenie porodów rodzinnych po ponad rocznej przerwie. Na Facebooku pojawiła się informacja o przywróceniu porodów rodzinnych od środy 26 maja, czyli w Dniu Matki.

szpital PRO-FAMILIA

Foto: Szpital Pro-Familia / materiały prasowe

 

Szpital “Pro-Familia” przywraca porody rodzinne 26 maja. Placówka przedstawiła szczegółowe wytyczne i procedury dla osoby towarzyszącej.

Pierwszym i najważniejszym warunkiem do spełnienia jest przedstawienie przez osobę towarzyszącą (a także rodzącą) dokumentu potwierdzającego pełne szczepienie na wirusa SARS-CoV-2 lub dokumentu potwierdzającego przebyte zakażenie SARS-CoV-2 w przeciągu ostatnich trzech miesięcy.

Jeśli pacjentka lub osoba towarzysząca nie posiada takich dokumentów, może bezplatnie wykonać test antygenowy na miejscu.

Personel zdecyduje, kiedy osoba towarzysząca będzie mogła wejść na oddział i kiedy w razie komplikacji musi szpital opuścić.

 

W regulaminie zaznaczono, że nie będzie możliwe tzw. “kangurowanie”, jeśli poród zakończy się cesarskim cięciem. Natomiast w przypadku urodzenia dziecka siłami natury osoba towarzysząca może pozostać na sali porodowej do dwóch godzin, jak to było przed pandemią.

 

– W imieniu wszystkich osób podpisanych pod petycją o przywrócenie porodów rodzinnych oraz wszystkich ciężarnych kobiet z Rzeszowa i nie tylko, ich partnerów dziękuję szpitalowi Pro-Familia za przywrócenie nam naszego prawa do porodów rodzinnych. Zaznaczę że z jednej strony oczywiście się cieszymy, jednak wciąż pokrzywdzeni zostają rodzice i dzieci, których nie można “kangurować” po “cc”, a jest to ogromnie ważne. Mamy nadzieję, że w odpowiedzi na nasze działania pozostałe szpitale wkrótce również podejmą taką decyzję – napisała Marlena Majerska założycielka i inicjatorka petycji pod nazwą “Wezwanie do wznowienia porodów rodzinnych w Rzeszowie i zaprzestania naruszeń Praw Pacjenta”.

Link do petycji jest dostępny TUTAJ

 

 

Źródło: Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA / Facebook, petycjeonline.com

25-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-szpital-pro-familia-przywraca-porody-rodzinne-1227