REKLAMA

RZESZÓW. Sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sali posiedzeń rzeszowskiego Ratusza sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP medalami uhonorował małżonków pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

jub2

Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Pary, które odebrały w piątek medale w rzeszowskim ratuszu, przeżyły ze sobą ponad 50 lat, a jedna aż 61 lat.

Pragnę państwu pogratulować i życzyć przede wszystkim zdrowia, miłości najbliższych i jeszcze długich lat w zdrowiu – mówił podczas uroczystości pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

 

Medale otrzymali: Kazimiera i Kazimierz Dziurowie, Maria i Stanisław Froniowie, Janina i Tadeusz Kasza, Zofia i Jan Stankiewiczowie oraz Aleksandra Sadok-Michalska i Lech Michalski.

Dla Pani Aleksandry i Lecha, którzy – jak sami o sobie mówią – są małżeństwem studenckim, receptą na udany, długoletni związek jest wzajemne zrozumienie: – Miłość, wzajemna tolerancja są tym, co spaja małżeństwo. To jest niezwykle ważne – mówi pani Aleksandra Sadok-Michalska.

Piątkowa uroczystość była pierwszą w Ratuszu po pandemii. Odbyła się w reżimie sanitarnym. Oprócz medali pary otrzymały pamiątkowe dyplomy od prezydenta Rzeszowa oraz kwiaty. Były też pamiątkowe zdjęcia i życzenia od najbliższych.

W kolejnych tygodniach będziemy zapraszać następne pary małżeńskie. W czerwcu mamy co tydzień zaplanowaną taką uroczystość – mówi Jerzy Wiktor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

28-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-szesc-malzenstw-odebralo-medale-za-dlugoletnie-pozycie-malzenskie-8040-00r2kc