REKLAMA

RZESZÓW. Sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

RZESZÓW / PODKARPACIE. W sali posiedzeń rzeszowskiego Ratusza sześć małżeństw odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP medalami uhonorował małżonków pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

jub2

Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowiony w 1960 roku i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Pary, które odebrały w piątek medale w rzeszowskim ratuszu, przeżyły ze sobą ponad 50 lat, a jedna aż 61 lat.

Pragnę państwu pogratulować i życzyć przede wszystkim zdrowia, miłości najbliższych i jeszcze długich lat w zdrowiu – mówił podczas uroczystości pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

 

Medale otrzymali: Kazimiera i Kazimierz Dziurowie, Maria i Stanisław Froniowie, Janina i Tadeusz Kasza, Zofia i Jan Stankiewiczowie oraz Aleksandra Sadok-Michalska i Lech Michalski.

Dla Pani Aleksandry i Lecha, którzy – jak sami o sobie mówią – są małżeństwem studenckim, receptą na udany, długoletni związek jest wzajemne zrozumienie: – Miłość, wzajemna tolerancja są tym, co spaja małżeństwo. To jest niezwykle ważne – mówi pani Aleksandra Sadok-Michalska.

Piątkowa uroczystość była pierwszą w Ratuszu po pandemii. Odbyła się w reżimie sanitarnym. Oprócz medali pary otrzymały pamiątkowe dyplomy od prezydenta Rzeszowa oraz kwiaty. Były też pamiątkowe zdjęcia i życzenia od najbliższych.

W kolejnych tygodniach będziemy zapraszać następne pary małżeńskie. W czerwcu mamy co tydzień zaplanowaną taką uroczystość – mówi Jerzy Wiktor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Rzeszowie.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

28-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)