REKLAMA

Rzeszów “Świetlną Stolicą Polski”? Trwa głosowanie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rusza XII edycja Plebiscytu Miast w ramach akcji „Świeć się z Energą”. Dzięki waszym głosom Rzeszów ma szansę na tytuł najpiękniej oświetlonego miasta w święta. 14 grudnia wystartował etap regionalny. Potrwa on do 7 stycznia.

_1060931
Foto: Kacper Ciuba

Czy Rzeszów ponownie zostanie “Świetlną Stolicą Polski”? Grupa Energa organizuje XII edycję akcji “Świeć się z Energą”. Przez 11 lat tytuł najlepiej oświetlonego miasta w święta zdobywały różne miasta w Polsce. Ostanim zwycięzcą była Bielsko Biała, a wcześniej po wygraną dwukrotnie sięgały: Rzeszów, Zamość, Szczecin, Bielsko-Biała oraz Połczyn-Zdrój. Przed dwoma laty wygrywał podkarpacki Sędziszów Małopolski.

4 grudnia ruszyła rejestracja miast do etapu regionalnego, a 14 grudnia wystartował etap wojewódzki. Do 7 stycznia 2021 roku w każdym województwie zostane wyłoniony jeden finalista, który powalczy o tytuł najlepiej oświetlonego miasta w Polsce. Głosowanie finałowe odbędzie się w dniach od 7 do 25 stycznia.

Zwycięzca zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” oraz przeznaczone dla osób potrzebujących nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Do każdego z pozostałych finalistów trafia pomoc o wartości 10 tysięcy złotych.

Jak podają organizatorzy, od początku akcji charytatywne wsparcie dla zwycięskich miast trafiło do podopiecznych z ponad 200 placówek w całej Polsce. Co roku lodówki, pralki oraz mniejsze sprzęty AGD ułatwiają osobom potrzebującym codzienne życie, pozwalają ograniczyć zużycie energii elektrycznej i wody, przyczyniając się jednocześnie do większej troski o środowisko naturalne.

Stawiamy przede wszystkim na korzyści, jakie mogą osiągnąć lokalne społeczności. Zwycięzcy zdobywają bowiem sprzęt, poprawiający warunki bytowe wielu osobom w potrzebie. Wartość dobroczynnej pomocy przekazanej dzięki akcji to już ponad 1 milion złotych – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – W promocję akcji włączają się aktywnie samorządy i media lokalne, motywowane możliwością zaistnienia w plebiscycie nawet najmniejszych miejscowości – dodaje.

Jak pomóc swojemu miastu?

Wystarczy odwiedzać stronę swiecsie.pl i głosować, wspierając w ten sposób swojego faworyta, w walce o prymat w regionie, a następnie o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosować można raz na dobę.

Dodatkowo odbywa się też konkurs fotograficzny, który polega na uchwyceniu telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym magicznych świątecznych momentów. Więcej szczegółów na: www.swiecsie.pl.

19-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-swietlna-stolica-polski-trwa-glosowanie-5856-00r2kc