REKLAMA

RZESZÓW: “Światełko dla nauczycieli”. Pikieta na 3 Maja

RZESZÓW / PODKARPACIE. W najbliższą środę przed I LO (ulica 3 Maja) odbędzie się “Światełko dla nauczycieli”. Wydarzenie ma być wyrazem wsparcia dla strajkujących. Wcześniej w Rzeszowie miały miejsce już dwie pikiety.

Baner.-Protest-2019 (1)_1

Foto: znp.edu.pl

W środę 17 kwietnia zorganizowana zostanie w Rzeszowie manifestacja wspierająca strajk nauczycieli. Pikieta rozpocznie się o godzinie 18:00. Miejscem, w którym zgromadzą się zwolennicy żądań nauczycieli będzie teren przed I LO (ulica 3 Maja). Pikieta ma się odbyć pod hasłem: „Światełko dla nauczycieli”. Organizatorem akcji są działacze partii Razem.

Wspólnie w geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami: My Obywatele – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie. Stańmy wspólnie, by pokazać, że nikt w Polsce nie pozostanie sam, kiedy jest poniżany, wykorzystywany i bezbronny – piszą w facebookowym wydarzeniu organizatorzy pikiety.

Tylko razem mamy szansę na prawe i sprawiedliwe państwo. Solidarność to ważna rzecz – pokażmy ją – w tym nasza siła! – apelują organizatorzy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych mają zasiąść do debaty. Według premiera Morawickiego dojdzie do niej po świętach wielkanocnych. ZNP chce rozmawiać jeszcze w tym tygodniu.

Wielki Tydzień wymaga od premiera wielkich decyzji – stwierdził prezes ZNP, Sławomir Broniarz.

To już drugi tydzień strajku nauczycieli. Egzaminy ośmioklasisty odbywają się w regionie bez problemów.

Link do wydarzenia: facebook.com/events/2375031436063084/

16-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-swiatelko-dla-nauczycieli-pikieta-na-3-maja-6195-00r2kc