REKLAMA

RZESZÓW. Świąteczne oświetlenie za 1,3 miliona złotych. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prawie 1,3 miliona złotych miasto zapłaci za dostarczenie i montaż iluminacji świątecznych. W poniedziałek 9 listopada ratusz poinformował o wyborze wykonawcy. Będzie nim Mulitidekor z Piastowa.

P1060423

Foto: Kacper Ciuba

1 297 658,77 zł – tyle dokładnie miasto Rzeszów zapłaci za dostarczenie i montaż iluminacji świątecznych, które w nadchodzącym sezonie zimowym roświetlą ulice Rzeszowa. W poniedziałek w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa zamieszczono informację o wyborze oferty. Oświetlenie dostarczy i zamontuje firma Mulitidekor z Piastowa. Multidekor dostarczał świąteczne oświetlenie do Rzeszowa również w poprzednich latach.

Przetarg na dostarczenie i montaż świątecznego oświetlenia w Rzeszowie ogłoszono jeszcze we wrześniu. Ratusz na montaż świątecznego oświetlenia chciał wydać maksymalnie 1,4 miliona złotych. W przetargu swoją ofertę zgłosiła również firma Odeon Iluminacje z Gliwic, ale zaproponowana kwota 2 381 356,00 zł znacząco przekraczała przeznaczony budżet, stąd miasto wybrało tańszą ofertę.

Wykonawca będzie zobowiązany do montażu oświetlenia w terminie do końca listopada. Iluminacje będzie można podziwiać od 1 grudnia br. do 14 lutego 2021 roku. Demontaż ozdób ma potrwać maksymalnie 14 dni.

Jak w poprzednich latach, na rzeszowskim Rynku stanie 16,5-metrowa choinka imitująca świerk, a także wolnostojąca iluminacja, tym razem w formie pociągu świetlnego LED, z możliwością eksponowanych dekoracji. Przy ulicy 3 Maja zamontowana zostanie natomiast iluminacja 3D z dwoma misiami polarnymi na tle góry lodowej.

Iluminacji nie zabraknie na rondach. Rondo Jana Pawła II zostanie ozdobione znanym z poprzedniego roku napisem “Rzeszów”. Na rondzie Ulmów będzie można podziwiać iluminacje 3D w kształcie lampionów ze stroikiem, na rondzie Pobitno pojawią się cztery duże bombki z kokardami w kolorach: czerwonym fioletowym, niebieskim i złotym. Na skrzyżowaniu w okolicach szpitala MSWiA, a także na rondzie Kuronia i rondzie Pileckiego elementy dekoracyjne ozdobią uliczne latarnie.

Przy ulicy Marszałkowskiej, w pobliżu Galerii Rzeszów wykonawca zamontuje element 3D w kształcie otwartego prezentu z bombkami. Specjalna iluminacja pojawi się też tradycyjnie za ratuszem, na skwerze Górskiego.

Ozdobione zostaną także place – Farny i Śreniawitów, wiadukt Śląski, most Zamkowy oraz ulice: 3 Maja, Słowackiego, Grunwaldzka, Mickiewicza, Kościuszki, Sokoła, Jagiellońska, Hetmańska, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Asnyka, Grottgera, Krakowska i Poznańska. (oświetlenie na latarniach ulicznych).

 

Bez tytułu_3

Foto: wizualizacja iluminacji, która stanie na rzeszowskim Rynku / BIP Miasta Rzeszowa

 

Bez tytułu3

Foto: wizualizacja choinki, która stanie na rzeszowskim Rynku / BIP Miasta Rzeszowa

 

Bez tytułu2

Foto: wizualizacja iluminacji, która stanie na przy ul. 3 Maja / BIP Miasta Rzeszowa

 

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa
Oprac. Kacper Ciuba

10-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-swiateczne-oswietlenie-za-13-miliona-zlotych-wybrano-wykonawce-7902-00r2kc