REKLAMA

RZESZÓW. Świąteczne oświetlenie. Miasto wyda przynajmniej 1,3 miliona złotych

RZESZÓW / PODKARPACIE. 1,4 miliona złotych to kwota, jaką ratusz chce przeznaczyć na świąteczne iluminacje w Rzeszowie – najtańsza oferta wynosi 1,3 miliona złotych. Nie będzie ograniczeń ze względu na kryzys wywołany koronawirusem. Oświetlenie pojawi się tam, gdzie zwykle.

P1060423

Foto: Kacper Ciuba

We wrześniu ogłoszono przetarg na dostarczenie i montaż świątecznego oświetlenia w Rzeszowie. Oferty zgłosiły dwie firmy. Multidekor z Piastowa zaoferował wykonanie zadania za 1,3 miliona złotych, a Odeon Iluminacje z Gliwic za montaż oświetlenia świątecznego oczekuje zapłaty w wysokości 2,38 miliona złotych.

Jeżeli nie będzie więc formalnych przeszkód miasto wybierze tańszą ofertę, zważając na fakt, że Multidekor dostarczał oświetlenie do Rzeszowa w poprzednich latach.

Wykonawca będzie zobowiązany do montażu oświetlenia w terminie do końca listopada. Iluminacje będzie można podziwiać od 1 grudnia br. do 14 lutego 2021 roku. Demontaż ozdób ma potrwać maksymalnie 14 dni.

Jak w poprzednich latach, na rzeszowskim Rynku stanie 16,5-metrowa choinka imitująca świerk, a także wolnostojąca iluminacja, tym razem w formie pociągu świetlnego LED, z możliwością eksponowanych dekoracji. Przy ulicy 3 Maja zamontowana zostanie natomiast iluminacja 3D z dwoma misiami polarnymi na tle góry lodowej.

Iluminacji nie zabraknie na rondach. Rondo Jana Pawła II zostanie ozdobione znanym z poprzedniego roku napisem “Rzeszów”. Na rondzie Ulmów będzie można podziwiać iluminacje 3D w kształcie lampionów ze stroikiem, na rondzie Pobitno pojawią się cztery duże bombki z kokardami w kolorach: czerwonym fioletowym, niebieskim i złotym. Na skrzyżowaniu w okolicach szpitala MSWiA, a także na rondzie Kuronia i rondzie Pileckiego elementy dekoracyjne ozdobią uliczne latarnie.

Przy ulicy Marszałkowskiej, w pobliżu Galerii Rzeszów wykonawca zamontuje element 3D w kształcie otwartego prezentu z bombkami. Specjalna iluminacja pojawi się też tradycyjnie za ratuszem, na skwerze Górskiego.

Ozdobione zostaną także place – Farny i Śreniawitów, wiadukt Śląski, most Zamkowy oraz ulice: 3 Maja, Słowackiego, Grunwaldzka, Mickiewicza, Kościuszki, Sokoła, Jagiellońska, Hetmańska, Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Asnyka, Grottgera, Krakowska i Poznańska. (oświetlenie na latarniach ulicznych).

Bez tytułu_3

Foto: wizualizacja iluminacji, która stanie na rzeszowskim Rynku / BIP Miasta Rzeszowa

 

Bez tytułu3

Foto: wizualizacja choinki, która stanie na rzeszowskim Rynku / BIP Miasta Rzeszowa

 

Bez tytułu2

Foto: wizualizacja iluminacji, która stanie na przy ul. 3 Maja / BIP Miasta Rzeszowa

 

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa
Oprac. Kacper Ciuba

28-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-swiateczne-oswietlenie-miasto-wyda-przynajmniej-13-miliona-zlotych-3068-00r2kc