REKLAMA

RZESZÓW: Świadek przestępstwa pomógł policjantom ująć bandytę

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój na obywatelu Ukrainy. Świadkiem zdarzenia był mieszkaniec Rzeszowa, który widząc, jak dwie osoby biją i okradają mężczyznę, natychmiast powiadomił o tym Policję.

O przestępstwie policjanci zostali powiadomieni we wtorek przed godz. 21 przez świadka zdarzenia. Niezwłocznie skierowani na miejsce policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zastali zgłaszającego wskazującego dwoje uciekających potencjalnych sprawców. Natychmiast podjęli pościg i zatrzymali uczestniczącą w zdarzeniu kobietę.

W tym czasie inny policyjny patrol ustalał szczegóły przestępstwa w oparciu o relację świadka. Okazało się, że widział on, jak dwie osoby, kobieta i mężczyzna, bili leżącego na trawniku pokrzywdzonego. Najprawdopodobniej coś mu zabrali i odeszli z miejsca zdarzenia. Świadek pobiegł za nimi, jednocześnie zawiadamiając policjantów. Po przyjeździe funkcjonariuszy wskazał im kierunek ucieczki sprawców.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że napastnicy pobili go i okradli. Sprawcy zabrali mu butelkę wódki, papierosy, srebrny łańcuszek i 100 złotych. Skradzioną butelkę alkoholu policjanci znaleźli przy zatrzymanej 43-letniej kobiecie. W związku z tym, nietrzeźwa mieszkanka powiatu brzozowskiego, badanie wykazało u niej 2,35 promila alkoholu, trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili rysopis drugiego potencjalnego sprawcy, który za pośrednictwem dyżurnego komendy trafił do pozostałych patroli. W oparciu o przekazane informacje jeszcze tej samej nocy, około godz. 2, policjanci z komisariatu w Śródmieściu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Pszczyny, on również był pijany. Policjanci znaleźli przy nim srebrny łańcuszek i dwie paczki papierosów.

Wyjaśnieniem okoliczności rozboju zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu pod nadzorem prowadzącej śledztwo Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Policja Rzeszów: Policjanci doprowadzają podejrzanego do prokuratury

Policja Rzeszów: Policjanci doprowadzają podejrzanego do prokuratury


kwp

23-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-swiadek-przestepstwa-pomogl-policjantom