REKLAMA

RZESZÓW. Strażacy i urzędnicy sprawdzają rowy i przepusty. Decyzja prezydenta

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowscy urzędnicy wraz ze strażakami z OSP na polecenie Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa w środę rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów.

1328x560_3
Foto: KW PSP w Rzeszowie / gov.pl

 

W ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z Zespołem ds. Zarządzania Kryzysowego.

Wszyscy widzieliśmy co wczoraj dotknęło mieszkańców Poznania i Krakowa. Zalane miasta, połamane drzewa. Musimy zrobić co tylko możliwe aby uniknąć takich sytuacji w Rzeszowie i jak najbardziej zminimalizować skutki kataklizmu – mówił podczas środowego spotkania Konrad Fijołek.

Na jego polecenie od 23 czerwca urzędnicy wraz ze strażakami z OSP w poszczególnych osiedlach rozpoczęli sprawdzanie drożności rowów melioracyjnych i przepustów.

 

Musimy też skoncentrować się na bardziej efektywnej metodzie informacji dla mieszkańców o zbliżającym się zagrożeniu – mówił prezydent Rzeszowa.

kr1
Foto: Urząd Miasta Rzeszowa

 

Na rzeszowskich rzekach i potokach jest zainstalowanych 8 czujników monitorujących na bieżąco poziom wody. Każdy z mieszkańców może sprawdzić pomiary czujników, wchodząc na stronę: monitoringrzek.pl/rzeszow.

Jest też możliwość otrzymywania informacji o zagrożeniach drogą SMS-ową. W tym celu Urząd Miasta Rzeszowa prosi o kontakt telefoniczny – 17 875 44 25 lub poprzez e-mail – zkr@erzeszow.pl.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

 

24-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)