REKLAMA

Rzeszów stawia na życie (FILM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Śmierć jednego człowieka może dać szansę na życie drugiemu. Tak właśnie jest w przypadku dawców narządów, którzy od tej pory będą mogli składać swoje deklaracje w Rzeszowie. Zachęcają do tego władze miasta. 

Rzeszowski ratusz zachęca, aby włączyć się do akcji “Zgoda na życie”, wypełnić deklarację i zgodzić się na przekazanie do przeszczepu po śmierci swoich tkanek oraz narządów. Głównym celem kampanii jest nie tylko zmotywowanie ludzi do podjęcia tej decyzji, ale również powiększenie wiedzy na temat transplantologii – realnej szansy na pomoc drugiemu człowiekowi.

A ta wiedza nie jest jak na razie zbyt duża. Aż 80% z nas przyznaje, że nie ma wystarczająco dużo informacji na tematy związane z oddawaniem organów. Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że śmierć człowieka stwierdza się w momencie śmierci mózgu, a nie zatrzymania bicia serca.

Na pobranie narządów po śmierci zgadza się obecnie ponad połowa polskiego społeczeństwa. To około 19 milionów Polaków.

Transplantologia nie jest dziedziną, o której można rozmawiać w sposób przyjemny i łatwy. To tematyka trwale związana ze śmiercią i bólem związanym po stracie bliskiej osoby. Jednym ze sposobów na jego ukojenie jest świadomość, że organy zmarłej osoby, mogą uratować i przedłużyć życie choremu.

Deklarację możecie wypełnić już teraz TUTAJ.

(az)

21-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-stawia-na-zycie-az003