REKLAMA

Rzeszów stawia na zieleń. 400 nowych drzewek w Parku Papieskim

RZESZÓW / PODKARPACIE. 400 drzewek upiększyło rzeszowski Park Papieski. Od teraz mieszkańcy będą mogli nie tylko podziwiać wyjątkową “zieloną” architekturę, ale również znaleźć schronienie przed letnim upałem. 

W parku, który znajduje się między alejami Armii Krajowej i Sikorskiego, a rzeszowską katedrą, swój wolny czas spędza wielu mieszkańców Rzeszowa. Z inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie do grona wystawnych alejek, mostków, fontanny, placu zabaw dla dzieci i pergoli dołączyło 400 drzewek. Są to między innymi klony, dęby, brzozy i wierzby.

Wzbogacenie parku o kolejne rośliny wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Łączna jego powierzchnia to 17 hektarów, które w lecie zamieniały się dotychczas w pustynię. Drzewa pozwolą skryć się przez słońcem i będą stanowiły o naturalnej ochronie przed wiatrem.

Park Papieski został wyposażony nie tylko w drzewa. Jego wizerunek upiększą róże, berberysy i bukszpan. Na wiosnę posadzone zostaną tulipany oraz krokusy. Wykonawca ma zadbać o to, aby park stawał się jeszcze bardziej papieski – dominować będą kolory: żółty, biały oraz bordowy.

Łączny koszt inwestycji Parku Papieskiego od momentu jego powstania to 18 mln złotych. W przyszłym roku ratusz planuje wydać dodatkowo 500 tysięcy.

foto: Witold Święch / zdjęcie ilustracyjne

foto: Witold Święch / zdjęcie ilustracyjne

(az)

07-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-stawia-na-zielen-400-nowych-drzewek-w-parku-papieskim-az003