REKLAMA

Rzeszów stawia na jednoślady

W ciagu półtora miesiąca mieszkańcy przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów. – Gdyby kilometry zrobione przez Rzeszowian na pojazdach blinkee.city ułożyć w jedną linię to okazałoby się, że mieszkańcy tego miasta już dawno objechali kulę ziemską! – mówi Paweł Maliszewski, współzałożyciel firmy blinkee.city. Od startu, który odbył się 19 lipca, liczba wypożyczeń przekroczyła już 12 tys., a liczba przejechanych kilometrów sięga ponad 45 tys. – o ponad 5 tys. więcej, niż liczy obwód Ziemi.

foto: materiał nadesłany

blinkee.city to firma, która swoje usługi wprowadziła już w wielu miastach, w tym kilku zagranicznych. Na skuterach elektrycznych tej marki jeździ Walencja, Budapeszt, a ostatnio także chorwacki Split. W Polsce blinkee.city jeździ w 15 miastach – 19 lipca do tego grona dołączył Rzeszów. Elektryczne skutery i rowery cieszą się tu ogromną popularnością!

Rzeszów w liczbach

Szybkość przemieszczania się, łatwość wypożyczenia i stosunkowo niski koszt użytkowania – to cechy, które przekonały Rzeszowian do korzystania z możliwości, jakie stwarzają maszyny blinkee.city. Do miasta trafiła flota licząca 20 skuterów elektrycznych oraz 100 rowerów, z czego 30 posiada wspomaganie elektryczne. Dane liczbowe po pierwszym miesiącu użytkowania wyglądają wyjątkowo interesująco. Wbrew początkowym założeniom to skutery okazały się popularniejsze niż rowery – wypożyczono je ponad 7400 razy, czyli o ok. 2700 razy więcej niż rowery. Przełożyło się to także na ilość wyjeżdżonych kilometrów. Podczas gdy rowery wykręciły ponad 19 tys. kilometrów, skutery zrobiły ich niemal 27 tys.! – Jednak czas, na jaki wypożyczane są rowery jest ponad dwa razy dłuższy niż ten spędzony na skuterze. Statystyczny użytkownik przejechał na nim prawie 25 min, podczas gdy na skuterze było to ok. 11 min. Na pewno znaczenie ma to, że skuter po prostu porusza się szybciej, ale być może ważny jest także fakt, że o ile skuter traktujemy raczej jako środek do przemieszczania się, o tyle rower pełni także funkcję czysto rekreacyjną – mówi Paweł Maliszewski.

Rowery V generacji na rzeszowskich ulicach

blinkee.city postawiło na wprowadzenie do Rzeszowa – miasta innowacji – najnowocześniejszej odmiany roweru miejskiego. Co to oznacza? – Chodzi przede wszystkim o komfort użytkowania sprzętu. Koncept przez nas wdrażany, który nazywamy rowerem miejskim V generacji, pozbawiony jest wad swoich poprzedników, tzn. użytkownik nie musi po zakończeniu jazdy odprowadzać go do stacji bazowej. Może zostawić go na klasycznych stojakach rowerowych, które dostępne są w całym mieście. Jeśli jednak ma potrzebę zaparkować poza wyznaczoną strefą miejską – nadal może to zrobić, za dodatkową opłatą. To model działania idealny zarówno dla użytkowników – bo są niezależni w korzystaniu z rowerów, i dla miasta – bo koszty wdrożenia takiej usługi są nieporównywalnie niższe niż koszty budowania stacji bazowych, które są niezbędne przy rowerach III generacji – tłumaczy Maliszewski. Do skorzystania z rowerów klasycznych wystarczy zarejestrować się w aplikacji blinkee.city, z kolei rowery ze wspomaganiem elektrycznym dostępne są po wydzierżawieniu powerbanka, którym można ładować nie tylko rowery, ale także smartfony czy tablety. – Jego instalacja w rowerze jest dziecinnie prosta, a w pełni naładowany powerbank wystarcza do przejechania ok. 10 km w trybie elektrycznym. To idealne rozwiązanie dla osób, które lubią mariaż klasyki z technologiami, zwłaszcza, że nasze rowery elektryczne wyróżniają się wyjątkowo nowoczesnym designem – mówi Paweł Maliszewski.

Zadowoleni użytkownicy

Zadowolenie Rzeszowian widać nie tylko w statystykach wypożyczeń. Mówią o tym także pochlebne  komentarze w mediach społecznościowych poświęconych rzeszowskim skuterom i rowerom blinkee.city. Nie brakuje głosów, że zarówno rejestracja, jak i obsługa aplikacji jest prosta i wygodna. Doceniona przez użytkowników została także najwyższa jakość wykonania rowerów i ich nowoczesny wygląd. – Pojawiają się głosy, że Rzeszów wreszcie doczekał się porządnych rowerów miejskich. Bardzo cieszą nas takie opinie, bo rzeczywiście naszą ambicją było to, żeby nasze maszyny były nie tylko funkcjonalne, ale także jakościowo i estetycznie najlepsze – mówi Paweł Maliszewski.

Rzeszów to miasto, które posiada jednocześnie cechy wielkiej aglomeracji i miejscowości szanującej i ceniącej naturę. Skutery i rowery blinkee.city wpisują się więc idealnie w charakter Rzeszowa – są innowacyjne, a przy tym ekologiczne. Wszystko wskazuje więc na to, że to dopiero początek popularności pojazdów blinkee.city.

foto: materiał nadesłany

 

Źródło: materiał nadesłany

29-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-stawia-na-jednoslady