REKLAMA

RZESZÓW. Specjalne środki ostrożności w komunikacji miejskiej!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z obecną sytuację epidemiologiczną Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zostanie zawieszona sprzedaż biletów u kierowcy, drzwi będą otwierane bez potrzeby naciskania tzw. “ciepłego guzika”, a autobusy będą poddawane dokładniejszej dezynfekcji.

Przechwytywanie_62_1_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Od 16 marca bieżącego roku, do odwołania, wstrzymana zostanie sprzedaż biletów u kierowców.

Rzeszowski ZTM zachęca podróżnych do wcześniejszego zakupu biletów za pośrednictwem:

a) aplikacji mobilnych: GoPay, moBilet, SkyCash, MPay (bilety jednoprzejazdowe),
b) strony zbiletem.pl (bilety okresowe),
c) sklepu internetowego ebilet.erzeszow.pl (bilety okresowe),
d) biletomatów stacjonarnych i mobilnych,
e) w Punktach Obsługi Podróżnego zlokalizowanych przy ul. Trembeckiego 3, ul. Lisa-Kuli 20.

Od 12 marca Punkty Obsługi Podróżnego zlokalizowane w Galerii Nowy Świat oraz w CH Plaza są nieczynne do odwołania. Od 16 marca zostaną także zamknięte Punkty Obsługi Podróżnego w Rzeszowie przy ul. Targowej 1 oraz ul. Grottgera 22 (do odwołania). Punkt Obsługi Podróżnego przy ulicy ul. Lisa-Kuli 20 od dnia 16 marca 2020 roku będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

W autobusach wyłączona zostaje funkcja tzw. „ciepłego guzika”. Drzwi do autobusu będą otwierane wyłącznie przez kierowcę. W pobliżu stanowiska kierowcy zostanie wyłączona, oznaczona taśmą, strefa bez pasażerów. Przednie drzwi będą wyłączone z wsiadania i wysiadania pasażerów.

Obowiązkiem przewoźnika jest zwiększona dezynfekcja i dokładność w utrzymaniu czystości autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie, a w szczególności miejsc narażonych na kontakt z podróżnymi, m.in. biletomat, kasowniki, poręcze oraz uchwyty.

Podczas kontroli biletów obowiązywać będą zaświadczenia dla osób bezrobotnych upoważniające do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską wydane od dnia 10 lutego br. Powyższe zaświadczenia będziemy respektować do dnia 30 kwietnia br. Oznacza to, że w przypadku gdy bezrobotny posiada ww. zaświadczenie z datą wystawienia po 10 lutego br. – może on na jego podstawie podróżować komunikacją miejską aż do dnia 30 kwietnia br., nie ma konieczności wydawania dla niego nowego zaświadczenia.

Przypominamy, że od najbliższego piątku, tj. 13 marca do 25 marca br. (z możliwością przedłużenia) autobusy będą kursować według rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze w okresie ferii i wakacji szkolnych (nie będą realizowane kursy oznaczone literką „s – kursuje w dni nauki szkolnej)”. Dotyczy to również zmienianych z dniem 16 marca br. rozkładów jazdy linii 0A, 0B, 18 i 19. Ponadto zawiesza się planowane od dnia 16 marca br. przywrócenie kursowania autobusu linii nr 50.

Dyżur osobisty kierownictwa w sprawie odwołań/reklamacji od wystawionych wezwań do zapłaty opłaty dodatkowej w dniu 16 marca br. zostaje odwołany.

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ze względów sanitarnych apelujemy o maksymalne ograniczenie wizyt w tut. Zarządzie Transportu Miejskiego oraz w Punktach Obsługi Podróżnego. Zalecamy załatwianie spraw za pośrednictwem platformy ePUAP, telefonicznie lub e-mailowo – informuje ZTM Rzeszów.

Wszystkie sprawy związane z obsługą w sprawach reklamacyjnych i windykacyjnych prosimy zgłaszać drogą telefoniczną lub mailową: windykacja@ztm.erzeszow.pl, tel. 17 86 60 359, biletomaty@ztm.erzeszow.pl, tel. 17 86 60 333

Źródło: ZTM Rzeszów

13-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-specjalne-srodki-ostroznosci-w-komunikacji-miejskiej-6078-00r2kc