REKLAMA

Rzeszów Smart City. Pierwszy miejski ruch w Rzeszowie

RZESZÓW/PODKARPACIE. Mija trzy miesiące od ogłoszenia powstania, pierwszego miejskiego ruchu w Rzeszowie, który ma być  ośrodkiem  nowoczesnego myślenia o rozwoju naszego miasta. Rzeszów okazał się być “społecznym dynamitem”.

rzesz

Rzeszów po pierwszym, spektakularnym skoku cywilizacyjnym jakiego dokonał w ostatnich 13 latach, stoi obecnie przed koniecznością ciągłego i aktywnego podążania za zmianami w zglobalizowanym świecie, zwłaszcza w aspekcie budowy i funkcjonowania inteligentnych miast. Potrzeba innowacyjnego  myślenia i wypracowywania możliwie najnowocześniejszych rozwiązań dla Rzeszowa jest w tej chwili najistotniejsza. Ruch Rzeszów Smart City ma ambicję być na tym obszarze liderem.

Podstawowy wniosek z pierwszego etapu powstawania Rzeszów Smart City jest taki, że w społeczności Rzeszowa mamy niesamowicie duże pokłady społecznej aktywności. Ludzi i środowisk chcących działać i działających na rzecz innych, na rzecz rozwoju miasta w najróżniejszych dziedzinach  jest ogromnie dużo. Rzeszów okazuje się być „społecznym dynamitem” nie tylko w suchych statystykach, ale i w rzeczywistości. Mamy bardzo dużo osób młodych wiekiem i/lub duchem, które chcą pracować na rzecz dalszego rozwoju miasta, z mnóstwem pomysłów.  Temu pozytywnemu, twórczemu fermentowi koniecznie trzeba dać ujście, trzeba także dać możliwość wpływu na procesy decyzyjne w mieście. Słowem trzeba ten dynamit odpalić. – piszą założyciele Ruchu. 

Idea Smart staje się dla wielu miast w Europie i na świecie coraz bardziej istotna. Smart rozumianego i definiowanego różnie, ale w skrócie określić można jako Miasto z własnym IQ, posiadające inteligentne rozwiązania w najważniejszych aspektach własnych społeczności.

Wakacje się skończyły, więc od fazy wstępnej przechodzimy do fazy  zasadniczej tworzenia RSC. Będzie się działo, szczegóły już wkrótce na fb i nie tylko.

Oczywiście cały czas przypominamy, dołączajcie do nas, twórzmy razem nowoczesny rzeszowski think thank. – zachęcają. 

ZDJ. materiały nadesłane

18-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-smart-city-pierwszy-miejski-ruch-w-rzeszowie