REKLAMA

RZESZÓW. Skandaliczne zachowanie kierowców na pasach! (WIDEO)

|

RZESZÓW. Skandaliczne zachowanie kierowców na pasach! (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W piątek w serwisie YouTube, na kanale “Stop CHAM”, pojawiło się nagranie rzeszowskiego kierowcy, na którym widać, jak inni uczestnicy ruchu ignorują czekającą przy przejściu dla pieszych dziewczynkę. Nagrywający zareagował i zablokował dwa pasy, jednak pozostali kierowcy nadal przejeżdżali przez pasy.

79dc11392d9897751e6b2fe985e0d4d4_1577530386-b

Foto: YouTube / kanał: Stop CHAM

Sytuacja z 17 grudnia ok. godz. 14 pod salonem Audi w Rzeszowie… Widać dziewczynkę, która stoi na przejściu dla pieszych przy 3 pasach ruchu. Zatrzymałem się przy wyjeździe z kierunkowskazem, aby ustąpić jej pierwszeństwa, natomiast jak widać żaden kierowca tego nie zauważył. Postanowiłem zablokować dwa pasy, stojąc równolegle do przejścia, tak aby reszta uczestników zauważyła, że pieszy chce przejść. Pasażerka w tym momencie otworzyła szybę aby powiedzieć dziewczynce, że może przejść, natomiast mimo mojego manewru znalazło się dwóch kolejnych kierowców, którzy rozpędzeni przejechali trzecim pasem (w 25s słychać klakson autobusu, któremu zablokowałem środkowy pas z odległości ~100m). Nic dziwnego, że dziewczynka bała się przekroczyć jezdnię, nawet mimo naszych starań, nadal prawidłowo przeczuła niebezpieczeństwo. Duży plus dla niej za instynkt samozachowawczy – czytamy w opisie filmu.

“Gratuluję” kierowcom ignorancji i pośpiechu, tym bardziej że dogoniłem ich w niecałą minutę później. Niestety, nadal mimo całego szumu i setki nagrań, chociażby na waszym kanale, sytuacja na przejściach dla pieszych nadal jest tragiczna. Materiał przesyłam ku przestrodze. Mam nadzieję, że dotrze kiedyś do tych ludzi i będą w stanie zrozumieć, jakie niebezpieczeństwo stwarzają na drodze. A co gdyby to były ich dzieci? – pyta kierowca, który przesłał film.

28-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-skandaliczne-zachowanie-kierowcow-na-pasach-wideo-691-00r2kc