REKLAMA

RZESZÓW. Są oferty na wykonanie projektu krytego lodowiska!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 firm zgłosiło swoje oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej pod budowę krytego i sztucznie mrożonego lodowiska, które ma powstać w miejscu starego lodowiska przy alei Witosa w Rzeszowie. Dokumentacja powinna być gotowa w przyszłym roku.

13_2
Foto: BIP Miasta Rzeszowa / koncepcja budowy lodowiska przy ulicy Granicznej z 2017 roku

11 firm postanowiło złożyć swoje oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej krytego, sztucznie mrożonego lodowiska, które miasto planuje wybudować w miejscu starego lodowiska przy alei Witosa. Pierwotnie lodowisko miało być zlokalizowane przy ulicy granicznej, jednak do realizacji poprzedniej koncepcji budowy z 2017 roku nie doszło. Nowa dokumentacja ma się właśnie opierać na podstawie stworzonego wówczas projektu.

Najtańszą ofertę zgłosiła firma Probud ze Szczecina, która zamierza wykonać dokumentację za 400 tysięcy 980 złotych. Droższe rozwiązania to kolejno oferty firm: TBI Architekci z Gdańska – 446 tysięcy 700 złotych, BPB INWEST-BAU z Dębicy – 553 tysiące 500 złotych, ARP Manecki z Krakowa – 578 tysięcy 100 złotych, Zespół Projektowo – Inwestycyjny Kontrapunkt V-Projekt Aleksander Mirek z Krakowa – 628 tysięcy 530 złotych. Kolejne firmy zaoferowały kwoty powyżej miliona złotych: MD Polska ze Szczecina – 1 039 350,00 złotych, Krzysztof Janus „ARCHIMEDIA” – Pracownia Architektoniczna – Architekci & Inżynierowie z Poznania – 1 156 200,00 złotych, KAVOO Invest z Poznania – 1 168 500,00 złotych oraz Sweco Engineering sp. z o.o. z Krakowa – 3 046 246,29 złotych.

Oferty dwóch firm nie zostały wzięte pod uwagę ze względów technicznych.

Do upływu terminu składania ofert na adres skrzynki Zamawiającego ePuap wpłynęło 11 zgłoszeń ofert. Zgłoszenia zawierały zaszyfrowane za pomocą klucza publicznego pliki. Po upłynięciu terminu otwarcia ofert, Zamawiający dokonał odszyfrowania wszystkich zgłoszeń za pomocą klucza prywatnego. Odszyfrowany plik złożony przez Wioleta Milżyńska „oferta zaszyfrowana.zip” oraz plik złożony przez Piotr Renke „Oferta BAUREN_szyfr.zip” okazały się niemożliwe do rozpakowania za pomocą ogólnodostępnych narzędzi w wyniku czego Zamawiający nie był w stanie zapoznać się z zawartością tych plików – czytamy w informacji z otwarcia ofert

Miasto na wykonanie nowej koncepcji projektowej zamierza przeznaczyć maksymalnie 513 tysięcy 289 złotych. Dwie oferty mieszczą się więc w kwocie proponowanej przez miasto, a trzy kolejne nie wykraczają znacząco poza tę kwotę. Istnieje więc spora szansa, że spośród ofert miasto wybierze wykonawcę dokumentacji projektowej.

12_3

Foto: BIP Miasta Rzeszowa / koncepcja budowy lodowiska przy ulicy Granicznej z 2017 roku

Projektowane lodowisko ma spełniać funkcje lodowiska krytego wielosezonowego o charakterze rekreacyjnym, z możliwością rozgrywania meczów 1. ligi hokeja na lodzie (spełniające wymogi dla rozrywek przeprowadzanych pod egidą IIHF – International Ice Hockey Federation).

Lodowisko zostanie przystosowane do korzystania z sieci internetowej Resman oraz będzie wyposażone w instalację i panele fotowoltaiczne. W projektowanym obiekcie ma się znajdować parking na około 160 miejsc postojowych. Szacowana powierzchnia użytkowa całego obiektu to około 12 000 metrów kwadratowych.

Dokumentacja powinna być gotowa w 2021 roku. Budowa krytego i sztucznie mrożonego lodowiska przy alei Witosa potrwa około trzy lata.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa
Oprac. Kacper Ciuba

13-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-sa-oferty-na-wykonanie-projektu-krytego-lodowiska-2937-00r2kc