REKLAMA

RZESZÓW. Rzucił siekierą w policjantów. 59-latek aresztowany

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wspólnie z Komendą Miejską Policji w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko 59-letniemu Andrzejowi K., podejrzanemu o kierowanie gróźb karalnych pod adresem członka swojej rodziny, czynną napaść na interweniujących wobec niego funkcjonariuszy policji i spowodowanie u dwóch z nich obrażeń ciała.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

Do zdarzeń będących przedmiotem sprawy doszło 22 stycznia br. na jednej z posesji w Rzeszowie. Mieszkający na niej 59-letni mężczyzna najpierw skierował pod adresem jednego z członków swojej rodziny groźby pozbawienia życia, po czym zaatakował wezwanych na miejsce funkcjonariuszy policji.

Mężczyzna rzucał w kierunku funkcjonariuszy węglem, talerzami, nożami, krzesłem, taboretem, a na koniec również siekierą oraz uderzał ich metalowym prętem.

Po obezwładnieniu 59-latek został zatrzymany i przewieziony, do szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał 18 lutego. Następnie mężczyzna został zatrzymany do niniejszej sprawy. Na skutek jego ataku dwóch funkcjonariuszy doznało obrażeń ciała.

W związku z opisanym zdarzeniem prokurator w dniu 19 lutego 2021 roku przedstawił Andrzejowi K. zarzuty popełnienia przestępstw kierowania gróźb karalnych wobec członka rodziny i czynnej napaści na funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętej interwencji i spowodowanie u dwóch z nich obrażeń ciała, tj. czynów z art. 190 § 1 kk, art. 223 § 1 kk i inne. Andrzej K. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień – informuje Prokurator Rejonowy dla miasta Rzeszów, Wojciech Przybyło.

19 lutego wobec podejrzanego 59-latka skierowano do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wniosek ten został uwzględniony.

Podejrzanemu za zarzucane przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

04-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-rzucil-siekiera-w-policjantow-59-latek-aresztowany-4814-00r2kc