REKLAMA

RZESZÓW: Ruch Kukiz’15 przedstawił swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego

RZESZÓW. W dniu 23 kwietnia w Ogrodach bernardyńskich odbył się briefing prasowy, podczas którego Ruch Kukiz’15 przedstawił swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego z województwa
podkarpackiego.

Ugrupowanie w zeszłym tygodniu jako trzeci komitet w Polsce zarejestrowało swoje listy we wszystkich 13 okręgach, zbierając około 200 tysięcy podpisów poparcia. Z pierwszego miejsca na liście Kukiz’15 z województwa podkarpackiego będzie kandydowała Alicja Bobola – lokalna aktywistka społeczna, wiceprezes Fundacji „Bedziem Polakami”, absolwentka studiów dziennikarstwa i  komunikacji społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Na co dzień Alicja Bobola sprawuje funkcję współpracownika posła na Sejm RP Macieja Masłowskiego. Jak wskazuje kandydatka Kukiz’15, nadrzędnym wyzwaniem przed jakim staje obecnie nasz kraj w sferze stosunków z Unią Europejską jest nadanie podmiotowości interesom Polski na arenie europejskiej, jako aktywnego i pełnoprawnego uczestnika polityki wspólnotowej.

Do Parlamentu Europejskiego Kukiz’15 idzie aby walczyć o Europę równych szans, w której polscy obywatele korzystają z takich samych uprawnień jak mieszkańcy pozostałych państw członkowskich.

Na drugim miejscu znalazł się poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski. Jak stwierdza, jego obecność na liście kandydatów do Parlamentu Europejskiego jest wynikiem doświadczenia, jakie zdobył reprezentując nasz kraj w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.

– Nie chcemy niszczyć Unii Europejskiej, ale obronić ją przed starymi partiami, które niszczą ją na naszych oczach. Uważamy, że Unia Europejska to organ potrzebny Polsce i Europie, jednak za mało demokratyczny i mało przejrzysty dla obywateli państw członkowskich – zaznaczył poseł Masłowski.

Z trzeciego miejsca na liście Kukiz’15 z Podkarpacia będzie kandydował Paweł Helnarski – pochodzący z Krosna programista, absolwent Uniwersytetu we Fryburgu. Na pozostałych miejscach na liście Kukiz’15 z województwa podkarpackiego znaleźli się: pochodzący z Przemyśla absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej Bartłomiej Barszczak, reprezentujący Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu Dariusz Bialic, działaczka społeczno-gospodarcza Ewelina Nycz, sekretarka medyczna Joanna Sabat, elektromechanik Szczepan Wiktor, inżynier budowalny Konrad Kucab oraz pochodząca z Jasła managerka Magdalena Targańska.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego ruch Kukiz’15 przystąpił do koalicji międzynarodowej wspólnie z partią współrządzącą we Włoszech Ruchem 5 Gwiazd, chorwackim ugrupowaniem Żywy Mur, ruchem Teraz z Finlandii oraz partią AKKEL z Grecji. Celem sojuszu jest utworzenie nowej frakcji w Parlamencie Europejskim, której postulatem będzie szeroka reforma Unii Europejskiej, polegająca na wprowadzeniu elementów demokracji bezpośredniej na poziomie europejskim, walka z korupcją i przestępczością zorganizowaną, wzrost kompetencji Parlamentu Europejskiego, reforma instytucji unijnych, ochrona produktów wytwarzanych w Europie oraz ustanowienie nowego modelu zarządzania ruchami imigracyjnymi.

23-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.