REKLAMA

RZESZÓW. Rozpoczęto szczepienia służb mundurowych! (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rozpoczęły się szczepienia służb mundurowych, policjantów, strażaków, celników i strażników granicznych. W czwartek 25 marca w szpitalu MSWiA w Rzeszowie jedną z pierwszych dawek szczepionki wśród mundurowych na Podkarpaciu przyjął mł.insp. Stanisław Sekuła – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, a także policjanci oddziału prewencji.

303-221334

Foto (3): KWP w Rzeszowie

W środę ruszyła ogólnopolska akcja szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych: Policji, państwowej i ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei i strażników miejskich.

W ciągu najbliższych tygodni na Podkarpaciu, zaszczepionych zostanie ponad 5700 mundurowych, w tym blisko 2000 policjantów. Na terenie województwa podkarpackiego wyznaczono 21 punktów szczepień, po jednym w każdym powiecie.

Aby szczepienia przebiegały sprawnie i nie obciążały medyków szczepiących inne grupy, funkcjonariusze będą szczepić się także w godzinach popołudniowych i w weekendy.

Zaszczepienie się policjantów, którzy codziennie podejmują interwencje wobec różnych osób i służą na tzw. “pierwszej linii”, da im poczucie zwiększonego bezpieczeństwa. Jest to ważne nie tylko dla samych funkcjonariuszy, ich rodzin i współpracowników, ale też osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

 

W czwartek , w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSWiA w Rzeszowie, jako jedni z pierwszych szczepieniu przeciw Sars-CoV-2 poddali się mł.insp. Stanisław Sekuła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie oraz nadbryg. Andrzej Babiec – Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Zainaugurowali akcję szczepień, dając tym samym przykład innym funkcjonariuszom. Szczepionkę przyjęli też policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie i strażacy.

303-221333

303-221332

Źródło: KWP w Rzeszowie

25-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-rozpoczeto-szczepienia-sluzb-mundurowych-foto-7599-00r2kc