REKLAMA

RZESZÓW. Rezygnacja prezydenta. Oświadczenia T. Ferenca i M. Warchoła

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 10 lutego Tadeusz Ferenc oficjalnie ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezydenta Rzeszowa. Równocześnie podkreślił, że jego następcą powinien zostać obecny wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który potwierdził swój start w przedterminowych wyborach. Podczas konferencji, zarówno Tadeusz Ferenc, jak i Marcin Warchoł przedstawili swoje oświadczenia, które publikujemy poniżej.

z2

Foto: archiwum UM Rzeszowa

 

Oświadczenie Tadeusza Ferenca

Szanowni Państwo, mieszkańcy Rzeszowa

Ponad 18 lat temu z Państwa woli zostałem prezydentem Rzeszowa. Był to dla mnie wspaniały czas. To co udało się zrobić, jak przez ten czas zmieniło się miasto to przede wszystkim Państwa zasługa. Bez Państwa zaangażowania, pomysłów i dbałości o miasto niewiele udałoby się nam osiągnąć. Zawsze powtarzałem i nadal będą to czynił, że Rzeszów jest bogaty –  bogaty w mądrość jego mieszkańców.

Przyszedł moment, że podjąłem niełatwą decyzje o rezygnacji z pełnionej funkcji.

Szanowni Państwo

Sprawowanie funkcji Prezydenta Miasta Rzeszowa było dla mnie olbrzymim zaszczytem i wielkim honorem. Za wszystko Państwu serdecznie dziękuję.

Dziękuję także moim współpracownikom, którzy przez te wszystkie lata pracowali na rzecz miasta. Jestem przekonany, że moim ukochanym miastem kierować będą ludzie mądrzy, uczciwi i otwarci na problemy mieszkańców.

Taką osobą jest Pan Minister Marcin Warchoł, który gwarantuje dalszy rozwój miasta.

Prezydent Miasta Rzeszowa
dr h.c. Tadeusz Ferenc

 


 

Oświadczenie Marcina Warchoła

Ja niżej podpisany Marcin Warchoł, oświadczam, iż jako kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa w wyborach uzupełniających w roku 2021, wspierany przez Pana Prezydenta Tadeusza Ferenca, honorowego Przewodniczącego mojego Komitetu Wyborczego, w razie ewentualnej wygranej utrzymam w stanie dalszego zatrudnienia wszystkie osoby obecnie wykonujące pracę, pod jakimkolwiek tytułem prawnym w Urzędzie Miasta, służbach i spółkach miejskich.

 

Zobacz także:

OFICJALNIE: Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta! Poparł Marcina Warchoła (VIDEO)

 

10-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.