REKLAMA

RZESZÓW. Remont ulic w śródmieściu! 1 marca utrudnienia na ul. Siemieńskiego

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek (1 marca) o godzinie 12:00 z ruchu wyłączony zostanie odcinek ulicy Siemieńskiego w Rzeszowie. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Zmienione zostaną także rozkłady jazdy miejskich autobusów.

budowa

Foto: materiały UM Rzeszowa

W Rzeszowie trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat – przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części śródmieściaWartość tej inwestycji to prawie 50 milionów złotych, z czego duża cześć to dofinasowanie z Unii Europejskiej. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki.

W najbliższy poniedziałek (1 marca) wykonawca inwestycji rozpocznie burzenie mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ul. Siemieńskiego i budowę nowej przeprawy. W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości około 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie.

Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac będzie odbywał się oznakowanym traktem biegnącym od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w związku z planowaną przebudową części ul. Siemieńskiego, z dniem 1 marca 2021 r. od godziny 12:00, we wszystkich realizowanych kursach linii nr 5, 9, 12, 29, 59 oraz N1 pomijane będą przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01.

Na al. Gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii.

Źródło: UM Rzeszowa, ZTM w Rzeszowie

25-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-remont-ulic-w-srodmiesciu-1-marca-utrudnienia-na-ul-siemienskiego-839-00r2kc