REKLAMA

RZESZÓW: Ratusz zakupił dwa służbowe auta elektryczne. Ile kosztowały? (FOTO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek pod ratuszem miało miejsce przekazanie dwóch samochodów o napędzie elektrycznym dla Urzędu Miasta Rzeszowa. Koszt zakupu pojazdów to ponad 350 tysięcy złotych.

58543311_2279635282060013_7723549425364107264_n

Foto: facebook.com/Rzeszow.stolica.innowacji

Prezydent Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, odebrał właśnie klucze do dwóch nowych samochodów o napędzie elektrycznym. Samochody zostały zakupione na potrzeby Urzędu Miasta. Te bezemisyjne pojazdy to kolejny element polityki elektromobilności realizowanej w Rzeszowie – czytamy na facebooku Rzeszów – stolica innowacji.

Urząd Miasta w Rzeszowie kupił dwa samochody elektryczne. Pojazdy renault kangoo kosztowały miasto 352 tysiące złotych. Rzeszów był zobowiązany do zakupu aut ze względu na to, że przed dwoma laty dołączył do rządowego programu „Elektromobilności”.

Samochody dostarczyła firma Auto Spektrum Spółka z o.o. z Krakowa. Auta te są w stanie pokonać do 200 kilometrów na jednym ładowaniu i zostały wyposażone w system odzyskiwania energii elektrycznej z hamowania.


29-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.