REKLAMA

RZESZÓW. Ratusz apeluje o załatwianie spraw zdalnie!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W związku z wprowadzonymi nowymi obostrzeniami Urząd Miasta Rzeszowa apeluje do mieszkańców, aby załatwiali swoje sprawy, jeżeli jest to tylko możliwe, przez Internet lub telefonicznie, a jeżeli konieczne jest przyjście do urzędu, to pracownicy proszą o wcześniejsze umówienie się na konkretną godzinę.

ratt_1

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

Umawiając się telefonicznie w jakimś wydziale mieszkańcy unikną kolejek, zostaną szybciej obsłużeni i co najważniejsze będzie mniej osób w budynku, a więc zmniejszy się ryzyko zakażenia – tłumaczy Marcin Stopa, Sekretarz Miasta.

Chcemy, aby mieszkańcy – także w tym trudnym czasie pandemii – mogli szybko załatwiać wszystkie swoje sprawy w urzędzie, ale bardzo zależy nam także na bezpieczeństwie pracowników. Tam, gdzie to było możliwe, urzędnicy są na pracy zdalnej, ale jest wiele wydziałów, w których konieczna jest ich obecność i kontakt z mieszkańcami – dodaje pełniący obowiązki prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

Stąd apel o umawianie się telefonicznie na konkretną godzinę, a tam gdzie to możliwe załatwienie sprawy przez telefon lub Internet. Ratusz zachęca do kontaktów i umawiania wizyt w poszczególnych wydziałach urzędu.

 

Wykaz telefonów do wszystkich wydziałów i jednostek, opis tego jak wyglądają obecnie procedury załatwiania spraw w urzędzie, a także wykaz spraw, które można załatwić przez platformę e-PUAP jest dostępny TUTAJ.

W razie wątpliwości, pod numerem infolinii: 1 77 88 99 00 pracownicy Urzędu Miasta Rzeszowa udzielą mieszkańcom wszystkich niezbędnych informacji, a także połączą z odpowiednim wydziałem lub jednostką.

Dostęp do e-usług, w tym do platformy e-PUAP zndajduje się TUTAJ

 

Źródło: UM Rzeszowa

27-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-ratusz-apeluje-o-zalatwianie-spraw-zdalnie-4200-00r2kc