REKLAMA

RZESZÓW: Radny Marcin Fijołek z PiS straci mandat?

RZESZÓW. Radni zajmą się tematem ewentualnego wygaszenia mandatu Marcina Fijołka, przewodniczącego klubu PiS w Radzie Miasta Rzeszowa.

FijołekNie milkną echa związane z mandatem najmłodszego radnego RM, Marcina Fijołka, który – zdaniem Wiesława Buża (Rozwój Rzeszowa) – przed wyborami podał nieprawidłowe dane dotyczące swojego miejsca zamieszkania.

We wtorek (20.01.) drugi Fijołek – Konrad – wiceprzewodniczący RM z proprezydenckiego RR zawnioskował o przyjęcie projektu uchwały dotyczącego zgłoszenia wygaśnięcia mandatu radnego  Marcina Fijołka.

Nie robię tego, po to, żeby dziś o tym decydować, ale, żeby sprawdzić, czy coś rzeczywiście wskazuje na to, że ten mandat trzeba będzie wygasić – tłumaczył Konrad Fijołek.

Robert Kultys (PiS) stwierdził, że nie widzi powodów, dla którego tematem nie należałoby się zająć.

Popieramy to, ponieważ należy to w końcu na spokojnie wyjaśnić. Z naszej strony nie ma obiekcji. Tylko po co na sesji? Dajmy to do komisji (regulaminowo –statutowej – przyp. red.) – mówił Robert Kultys.

Ostatecznie radni Rozwoju Rzeszowa złożyli wniosek o wprowadzenie tego punktu na kolejnej sesji RM, która odbędzie się w lutym.

Andrzej Dec (przewodniczący RM) i Marcin Stopa (sekretarz miasta), przekonywali, że termin wprowadzenia punktu nie będzie zagrażał przedawnieniu sprawy, o co martwił się Wiesław Buż.

21-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)