RZESZÓW. Radni zajmą się tematem ewentualnego wygaszenia mandatu Marcina Fijołka, przewodniczącego klubu PiS w Radzie Miasta Rzeszowa.
Nie milkną echa związane z mandatem najmłodszego radnego RM, Marcina Fijołka, który – zdaniem Wiesława Buża (Rozwój Rzeszowa) – przed wyborami podał nieprawidłowe dane dotyczące swojego miejsca zamieszkania.
We wtorek (20.01.) drugi Fijołek – Konrad – wiceprzewodniczący RM z proprezydenckiego RR zawnioskował o przyjęcie projektu uchwały dotyczącego zgłoszenia wygaśnięcia mandatu radnego Marcina Fijołka.
– Nie robię tego, po to, żeby dziś o tym decydować, ale, żeby sprawdzić, czy coś rzeczywiście wskazuje na to, że ten mandat trzeba będzie wygasić – tłumaczył Konrad Fijołek.
Robert Kultys (PiS) stwierdził, że nie widzi powodów, dla którego tematem nie należałoby się zająć.
– Popieramy to, ponieważ należy to w końcu na spokojnie wyjaśnić. Z naszej strony nie ma obiekcji. Tylko po co na sesji? Dajmy to do komisji (regulaminowo –statutowej – przyp. red.) – mówił Robert Kultys.
Ostatecznie radni Rozwoju Rzeszowa złożyli wniosek o wprowadzenie tego punktu na kolejnej sesji RM, która odbędzie się w lutym.
Andrzej Dec (przewodniczący RM) i Marcin Stopa (sekretarz miasta), przekonywali, że termin wprowadzenia punktu nie będzie zagrażał przedawnieniu sprawy, o co martwił się Wiesław Buż.
otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.
Dodaj komentarz
Zaloguj się a:
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.