REKLAMA

Rzeszów przywitał WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Koncertowo z zespołem Perfect (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kilka tysięcy ludzi, głównie tegorocznych maturzystów, studentów oraz mieszkańców regionu bawiło się w piątek na rzeszowskim Rynku podczas koncertu zespołu Perfect. Było to koncertowe powitanie w mieście nowej uczelni, czyli WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Organizatorami imprezy była Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Urząd Miasta Rzeszowa.

Powitanie nowej uczelni w Rzeszowie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 18:00. Uczestników imprezy powitały pokazy Zumby z CityFit i konkursy z nagrodami, w których można było wygrać m.in. Chomika Macieja – maskotkę WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. O godzinie 19:00 wystąpiła grupa Rockaway z dr. Lechem Żukowskim, wykładowcą uczelni.

Przed godziną 20:00 na scenie pojawili się gospodarze koncertu, czyli prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Tadeusz Ferenc Prezydent Miasta Rzeszowa.

– Cieszę się, że jesteście dzisiaj z nami – mówił, witając uczestników imprezy prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

– To dla nas bardzo ważny dzień i ważne wydarzenie. Nasza Uczelnia, która powstała 20 lat temu w Przemyślu przenosi siedzibę do Rzeszowa. Oprócz zmiany siedziby, uczelnia zmienia także swoją nazwę na „WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa”. Pozostawiamy w nazwie skrót WSPiA, który świadczy o naszej historii, dorobku i tradycji. Rzeszowska Szkoła Wyższa jest dobrą prognozą i wianem na kolejne lata. Nową nazwą podkreślamy nowe otwarcie. Dotyczy to wielu aspektów m.in. nowych kierunków studiów, specjalności i sposobów kształcenia. Życzę Wam udanej imprezy i niezapomnianych chwil z zespołem Perfect, który już za chwilę pojawi się na scenie – powiedział prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA.

– Z największą przyjemnością pojawiam się dziś na scenie rzeszowskiego Rynku – mówił Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa. – Pojawienie się w mieście nowej uczelni to bardzo dobra wiadomość. Jest to kolejna ważna instytucja, która rozpoczyna działalność w naszym mieście. Bardzo się cieszę i dziękuję, że Pan Profesor podjął decyzję o przeniesieniu siedziby uczelni do Rzeszowa – dodał Prezydent Miasta Rzeszowa.

Punktualnie o godzinie 20:00 rozpoczął się wyjątkowy koncert na powitanie w mieście WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na scenie pojawiła się grupa Perfect. Przez półtorej godziny cały rynek śpiewał razem z nimi największe przeboje zespołu. Mogliśmy usłyszeć m.in. Niepokonanych, Autobiografię, Wszystko ma swój czas czy Odnawiam dusze.

– To był doskonały sposób na rozpoczęcie sezonu koncertowego w Rzeszowie i na nasze pożegnanie ze szkołą – mówili tegoroczni maturzyści podczas koncertu zespołu Perfect.

– Odebraliśmy dziś nasze świadectwa i zakończyliśmy naukę. Za 5 dni czeka nas matura, więc bardzo się cieszymy, że WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zorganizowała nam koncertowe zakończenia szkoły – dodają tegoroczni maturzyści.

Koncert podobał się także licznie zgromadzonym studentom.

– Nasza uczelnia przyzwyczaiła nas do tego, że co jakiś czas organizuje dla studentów koncerty imprezy. Jednak takiego koncertu jeszcze nie było. Perfect to grupa, którą wszyscy znają, a jej piosenki nucą i młodzi i starsi. Poza tym witamy dziś w Rzeszowie w pięknym stylu naszą nową uczelnię – tłumaczą studenci WSPiA.

WSPiA jest najstarszą Uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, która w tym roku kończy obchody Jubileuszu 20 lecia. Jubileusz ten zbiegł się z innym ważnym wydarzeniem zarówno w życiu Uczelni, jak i w historii podkarpackiego szkolnictwa wyższego. WSPiA postanowiła przenieść siedzibę z Przemyśla do Rzeszowa i na bazie Zamiejscowego Wydziału utworzyć nową Uczelnię pod nazwą „WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa”.

Organizatorami imprezy są WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa, Urząd Miasta Rzeszowa oraz Estrada Rzeszowska.

Sponsorami koncertu były firmy: BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o., SOLBET Sp. z o.o., Zakłady Magnezytowe “ROPCZYCE” S.A., AUTOMET Group Sp. z o.o., klub CityFit mieszczący sie w CH Plaza Rzeszów, ICN Polfa Rzeszów, SPAR Polska S.A., ML SYSTEM Spółka Akcyjna, ZM INVEST S.A., Vidok Sp. z o.o., PZU S.A., INGLOT SP Z O O, TUiR Warta S.A, Bank BGŻ BNP Paribas, PeKaO SA oraz LAVARD sp. z o.o.

materiały nadesłane

05-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)