REKLAMA

RZESZÓW. Przy ul. Starzyńskiego miasto wybuduje pumptrack

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie na osiedlu Baranówka powstanie pumptrack, czyli tory do nauki podstaw wyczynowej jazdy na rowerze. – Jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę z wybraną w przetargu firmą, która tor wybuduje w ciągu czterech najbliższych miesięcy – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

pumptrack

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

 

Na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok powstałego w ubiegłym roku boiska – powstanie w Rzeszowie pierwszy ogólnodostępny tor rowerowy typu pumptrack.

Tor o długości około 88 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury, tj. ławki, stojaki rowerowe i kosze  na śmieci. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 513 metrów kwadratowych. Szerokość toru jezdnego to 170 centymetrów.

 

Budowa pumptracka, czyli specjalnego toru do jazdy na rowerze, hulajnodze czy deskorolce, na os. Baranówka jest inwestycją wyczekiwaną przez dzieci i młodzież. W związku z tym, że złożona w przetargu oferta przekraczała kwotę, która na to zadanie była zarezerwowana w budżecie miasta zdecydowałem o zwiększeniu pieniędzy. Dzięki temu udało się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę, który tor przy ul. Starzyńskiego wybuduje. Ta inwestycja będzie kosztowała 246 tysięcy złotych – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

– Jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę z wybraną w przetargu firmą, która tor wybuduje w ciągu czterech najbliższych miesięcy – zapewnia prezydent.

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa, Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa / Facebook

 

20-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)