REKLAMA

RZESZÓW: Przy stoku na Matysówce powstanie pumptrack?

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto planuje budowę stoku narciarskiego na osiedlu Matysówka. Grupa rowerowych entuzjastów ze Stowarzyszenia Rowery.rzeszow.pl proponuje stworzenie w jego okolicy pumptracku, czyli toru do nauki podstaw wyczynowej jazdy na rowerze.

pumptrack

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W najbliższych latach na osiedlu Matysówka zostanie wybudowany stok narciarski, z którego mieszkańcy skorzystają głównie w sezonie zimowym. W okolicy obiektu pojawi się infrastruktura towarzysząca, która zostanie uruchomiona w pozostałe pory roku. Stowarzyszenie Rowery.rzeszow.pl proponuje wybudowanie w tym miejscu toru do nauki jazdy wyczynowej na rowerze – tak zwanego pumptracku.

W budżecie Rzeszowa na 2020 rok zarezerwowano 50 tysięcy złotych na opracowanie koncepcji dla budowy stoku narciarskiego i jego okolicznej infrastruktury.

Pumptrack to inwestycja której brakuje w rzeszowskiej infrastrukturze rowerowej, mamy już Skate Park dla średnio zaawansowanych rowerzystów, mamy również dirtpark dla zaawansowanej jazdy wyczynowej, ale brakowało nam toru do nauki podstaw to jest Pumtrack. Wstępne rozmowy odnośnie budowy małego pumptracka toczą się z Zarządem Zieleni Miejskiej na działce w lokalizacji przy Milenium Hall – informuje Daniel Kunysz, Oficer Rowerowy Stowarzyszenia Rowery.rzeszow.pl.

Stowarzyszenie uważa, że budowa małego pumptracka mogłaby się odbyć w ramach środków z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Większy i bardziej zaawansowany tor mógłby natomiast powstać przy stoku narciarskim na osiedlu Matysówka.

Chcielibyśmy również inwestycję na Matysówce uzupełnić o trasy do enduro. W skali całego projektu jest to niewielki koszt, a budowa to głównie wyznaczenie tras, oraz utwardzenie terenu. Po pierwszych rozmowach ze środowiskiem rowerowym ustaliliśmy potrzeby i główne przeznaczenie – dodaje Daniel Kunysz.

Pumptrack miałby służyć wszystkim użytkownikom, w tym najmłodszym, którzy poruszają się także na hulajnogach. Stowarzyszenie, by pumptrack był wyposażony myjkę do mycia rowerów, stację naprawy, wypożyczalnię sprzętu i stojaki dla rowerów.

W Rzeszowie imitacją pumptracka były trasy w parku na Olszynkach, niestety po śmiertelnym wypadku nastolatka miejsce zostało to zamknięte i hopki zlikwidowane. Nie tędy droga, powinniśmy tworzyć profesjonalne tory do doskonalenia jazdy i podnoszenia umiejętności młodych sportowców. Przy nowej inwestycji powinna powstać szkółka dla najmłodszych. Chętni już są, zarówno do nauki, jak i uczenia się – potwierdza Oficer Rowerowy Stowarzyszenia.

Rowerowi entuzjaści z Rowery.rzeszow.pl apelują do mieszkańców, by ci dzielili się sugestiami w sprawie swoich pomysłów, które można kierować bezpośrednio do stowarzyszenia.

Źródło: rowery.rzeszow.pl

11-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-przy-stoku-na-matysowce-powstanie-pumptrack-85-00r2kc