REKLAMA

RZESZÓW. Przedłużono ważność legitymacji studenckich

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o przedłużeniu ważności legitymacji studenckich, które uprawniaja do ulgi na przejazdy miejskich autobusów. Ulgę przedłużono do 29 listopada.

Przechwytywanie_62_1_1

Foto: Kacper Ciuba archiwum Rzeszów24.pl

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że zgodnie z art. 51b ust. 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 25 lutego 2021 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobiegniem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, legitymacje studenckie pozostają ważne w okresie ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz 60 dni po zakończeniu tego okresu, czyli do 29 listopada 2021 roku. 

Studenci korzystający z biletów papierowych mogą podróżować na podstawie legitymacji, bez konieczności przedłużenia uprawnienia na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej w Punkcie Obsługi Podróżnego.

Studenci chcący zakupić bilet okresowy z ulgą ustawową w biletomacie lub przez stronę internetową oraz korzystający z elektronicznej portmonetki, powinni najpierw udać się do Punktu Obsługi Podróżnego, w celu przedłużenia ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Dopiero po przedłużeniu ulgi na karcie będzie można bez problemu zakupić bilet w biletomacie lub kasować bilety ulgowe z elektronicznej portmonetki. Przedłużenie ulgi odbywa się identycznie, jak w przypadku każdorazowego przedłużenia ważności legitymacji studenckiej po zaliczeniu kolejnego semestru. Pracownik ZTM musi to uprawnienie zapisać na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Nieprzedłużenie ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej spowoduje brak możliwości zakupu biletu studenckiego w biletomacie oraz przez stronę internetową. Ponadto w przypadku Elektronicznej Portmonetki, podczas kasowania przejazdów pobierana będzie kwota za bilet normalny.

Ulgę można przedłużać w punktach:

– POP ul. Grottgera 22 – czynne 8:00 – 17:30,

– POP ul. Lisa Kuli 20 – czynne 8:00 – 17:30,

– POP Galeria Nowy Świat – czynne 10:00 – 17:30,

– POP C.H. Plaza – czynne 10:00 – 17:30.

 

Źródło: Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie

 

18-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-przedluzono-waznosc-legitymacji-studenckich-9870-00r2kc