REKLAMA

RZESZÓW. Przedłużono ważność legitymacji studenckich

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, studenci, którzy zamierzają kupić bilet okresowy lub korzystają z elektronicznej portmonetki, muszą przedłużyć przysługującą im ulgę w Punkcie Obsługi Podróżnego. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ważność legitymacji studenckich jest przedłużona do 31 listopada br. Nie wpływa to jednak na automatyczne przedłużenie ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

083427_r0_940

Foto: ZTM Rzeszów

Zgodnie z art. 51b ust. 4 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce ważność legitymacji studenckich zostaje przedłużona do 30 dnia listopada 2020 roku.

Studenci chcący zakupić bilet okresowy z ulgą ustawową w biletomacie lub przez stronę internetową oraz korzystający z elektronicznej portmonetki, powinni najpierw udać się do Punktu Obsługi Podróżnego w celu przedłużenia ulgi na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej – podaje rzeszowski ZTM.

Dopiero po przedłużeniu ulgi będzie można bez problemu zakupić bilet w biletomacie lub kasować bilety ulgowe z elektronicznej portmonetki. Przedłużenie ulgi odbywa się identycznie, jak w przypadku każdorazowego przedłużenia ważności legitymacji studenckiej po zaliczeniu kolejnego semestru. Pracownik ZTM musi to uprawnienie zapisać na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Nieprzedłużenie ulgi na RKM spowoduje brak możliwości zakupu biletu studenckiego w biletomacie oraz przez stronę internetową.

Ulgę można przedłużać w punktach:

– POP ul. Grottgera 22 – czynne 8:00 – 17:30,

– POP ul. Lisa Kuli 20 – czynne 8:00 – 17:30,

– POP Galeria Nowy Świat – czynne 10:00 – 17:30,

– POP C.H. Plaza – czynne 10:00 – 17:30.

 

Punkt Obsługi Podróżnego zlokalizowany przy ulicy Towarnickiego 7 (Dworzec Lokalny) będzie nieczynny do dnia 30 czerwca br.

Źródło: red., ZTM Rzeszów

20-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-przedluzono-waznosc-legitymacji-studenckich-9739-00r2kc