REKLAMA

RZESZÓW. Przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończy się o miesiąc szybciej!

RZESZÓW. Nie jesienią ale już w sierpniu zakończy się przebudowa rzeszowskiego deptaka – ul. Grunwaldzkiej. Prace są już zaawansowane. Gotowe są przebudowane instalacje podziemne: kanalizacja, deszczowa, sieć wodociągowa oraz gazowa, ułożone są także kable oświetleniowe.

GB240612KPug-03

To była najdroższa część tej realizowanej w centrum Rzeszowa inwestycji. W 80 proc. ułożona jest nowa nawierzchnia – płyty oraz kostka granitowa. Do końca czerwca zostaną zakończone prace brukarskie na ulicy Grunwaldzkiej, natomiast na ulicy Bernardyńskiej nastąpi to pod koniec lipca. Zakończyły się już roboty na placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie położona została nowa nawierzchnia.

GB240612KPug-05

Przeprowadzona tam także renowację historycznego ogrodzenia. Do wykonania zostały tam już tylko drobne prace takie jak np. ustawienie elementów małej architektury. Na przełomie czerwca i lipca sadzone będą drzewa – graby i platany klonolistne. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki montowany jest system napowietrzania i nawadniania. Prace przy tej instalacji są już na finiszu.

GB240612KPug-02
Do połowy lipca na deptaku pojawią się ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz parklety, które ustawione będą na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej. Zakończenie przebudowy pierwotnie planowane było na koniec września. Prace prowadzone są jednak tak sprawnie, że uda się je zakończyć szybciej – już w sierpniu. Wykonawcą tej inwestycji jest wybrana w przetargu firma – OBO Polska z Rzeszowa. Koszt zadania to ok. 14 mln zł.

GB240612KPug-01

źródło: UM Rzeszowa

zdj. Grzegorz Bukała / UM Rzeszowa

13-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)