REKLAMA

RZESZÓW. Protest przeciwko zasadom ubioru w 1LO [Oświadczenie uczniów]

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek przed I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie odbył się “Protest przeciwko nowemu dresscode’owi 1LO”. W szkole trwały długie rozmowy uczniów z dyrekcją. Jakie są jej efekty?

84594001_1868888436575629_6729409915342815232_n

Foto: materiały prasowe

Kilka godzin trwały rozmowy między uczniami a dyrekcją I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie w sprawie statutu oraz o reputacji placówki. Ich wynikiem było między innymi odwołanie przemówień w ramach protestu, które miały się odbyć o godzinie 12:20. Dyrekcja jest otwarta na dialog z uczniami. Kolejne rozmowy odbędą się w najbliższych dniach.

Poniżej treść oświadczenia w sprawie wyników protestu, które opublikował pod wydarzeniem “Protest przeciwko nowemu dresscode’owi 1LO” Kacper Dzierżak, jeden ze współorganizatorów protestu (treść oryginalna):

Oświadczenie ws. wyników protestu w dniu 10.02.2020

W dniu dzisiejszym odbyły się bardzo intensywne oraz długie rozmowy dyrekcji wraz z uczniami. Wynikami tych rozmów było m.in. odwołanie przemówień w ramach protestu o godzinie 12:20, lecz w trakcie rozmów powstały inne, bardzo potrzebne oraz pomocne, inicjatywy. Najważniejszym faktem jest to, że dyrekcja jest otwarta na dialog z uczniami i mamy nadzieję, że nie są to słowa, które polecą z wiatrem. W ramach rozmowy powstała inicjatywa powołania sejmiku, którego zadaniem będzie prowadzenie dialogu z dyrekcją w sprawach uczniowskich oraz ogólnoszkolnych za pośrednictwem przedstawicieli poszczególnych klas. Jest to bardzo trafna inicjatywa i miejmy nadzieję, że przyniesie zamierzone owoce. Pierwsze rozmowy powinny się odbyć już za niedługo.

Pragnę również poruszyć inny punkt rozmowy z dyrekcją. W trakcie rozmowy doszliśmy do wspólnych wniosków, że jednym z determinantów protestu oraz całego zamieszania był brak wzajemnego zrozumienia. Zarówno z naszej strony jak i ze strony dyrekcji. Każdy z nas chce dobrze dla drugiej strony i nie chcemy wzajemnie niszczyć sobie reputacji. Mamy nadzieję, że wszelkie informacje przekazywane organizatorom były prawdziwe i nikt z was nie fałszował ich, aby mieć z tego jakiekolwiek korzyści. Jeśli jakiekolwiek informacje zostały, przez osobę przekazującą je, sfałszowane to kieruje wobec osoby zaatakowanej takimi informacjami przeprosiny.

Jeśli chodzi o przebieg samego wydarzenia jesteśmy bardzo wdzięczni za tak liczną frekwencję. W pełni przerośliście jakiekolwiek oczekiwania i bardzo miło, mimo wielkiego stresu, przemawiało się przed tak zaangażowanym tłumem. Pojawiły się niestety osoby, które próbowały zakłócać spokój. W związku z osobami, które pojawiły się tylko i wyłącznie po to, aby zakłócić przebieg tego wydarzenia chciałbym serdecznie przeprosić wszystkie osoby, które mogły usłyszeć nieprzyjemne słowa kierowane w stosunku do nich.

Bez tytułu_8

Źródło: facebook.com/events/1812979352167240

10-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)