REKLAMA

RZESZÓW. Projekt krytego lodowiska. Wybrano wykonawcę!

RZESZÓW / PODKARPACIE. TBI Architekci z Gdańska to firma, która wykona dokumentację projektową pod budowę krytego i sztucznie mrożonego lodowiska, jakie ma powstać w miejscu starego lodowiska przy alei Witosa w Rzeszowie. Informację z otwarcia ofert opublikowano w piątek 27 listopada br. w Biuletynie Infromacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

13_2
Foto: BIP Miasta Rzeszowa / koncepcja budowy lodowiska przy ulicy Granicznej z 2017 roku

11 firm postanowiło złożyć swoje oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej krytego, sztucznie mrożonego lodowiska, które miasto planuje wybudować w miejscu starego lodowiska przy alei Witosa. Pierwotnie lodowisko miało być zlokalizowane przy ulicy granicznej, jednak do realizacji poprzedniej koncepcji budowy z 2017 roku nie doszło. Nowa dokumentacja ma się właśnie opierać na podstawie stworzonego wówczas projektu.

Miasto na wykonanie nowej koncepcji projektowej zamierzało przeznaczyć maksymalnie 513 tysięcy 289 złotych. Najtańszą ofertę zgłosiła firma Probud ze Szczecina, która zamierzała wykonać projekt za 400 tysięcy 980 złotych. Nieco droższą ofertę przedstawiła firma TBI Architekci z Gdańska – 446 tysięcy 700 złotych i to właśnie ta firma została wybrana przez miasto na wykonawcę dokumentacji.

12_3

Foto: BIP Miasta Rzeszowa / koncepcja budowy lodowiska przy ulicy Granicznej z 2017 roku

Projektowane lodowisko ma spełniać funkcje lodowiska krytego wielosezonowego o charakterze rekreacyjnym, z możliwością rozgrywania meczów 1. ligi hokeja na lodzie (spełniające wymogi dla rozrywek przeprowadzanych pod egidą IIHF – International Ice Hockey Federation).

Lodowisko zostanie przystosowane do korzystania z sieci internetowej Resman oraz będzie wyposażone w instalację i panele fotowoltaiczne. W projektowanym obiekcie ma się znajdować parking na około 160 miejsc postojowych. Szacowana powierzchnia użytkowa całego obiektu to około 12 000 metrów kwadratowych.

Dokumentacja powinna być gotowa po 407 dniach od podpisania umowy. Budowa krytego i sztucznie mrożonego lodowiska przy alei Witosa potrwa około trzy lata.

Źródło: BIP Miasta Rzeszowa
Oprac. Kacper Ciuba

28-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-projekt-krytego-lodowiska-wybrano-wykonawce-9337-00r2kc