REKLAMA

RZESZÓW. Profesor Bralczyk opowie o prawdzie w języku

|

RZESZÓW. Profesor Bralczyk opowie o prawdzie w języku

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prof. Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki – wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „O prawdzie w języku”. Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ.

2_11

Foto: materiały prasowe WSIiZ w Rzeszowie

Do tej pory prof. Bralczyk dwukrotnie gościł we WSIiZ, biorąc udział w spotkaniach z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce“, organizowanych pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Jego wykład: „Jak mówić, żeby nas słuchano?” został przyjęty przez społeczność akademicką uczelni oraz mieszkańców naszego regionu najbardziej entuzjastycznie ze wszystkich dotychczasowych spotkań, zaś udostępnione w Internecie nagranie zostało do tej pory wyświetlone blisko 5 i pół miliona razy. Z kolei filmowy zapis drugiego spotkania, w którym poza prof. Jerzym Bralczykiem wziął także udział Michał Ogórek, zatytułowanego „Sztuka rozmowy”, ma na swoim koncie prawie pół miliona wyświetleń.

Ze względu na pandemię Covid-19 wykład prof. Jerzego Bralczyka „O prawdzie w języku” odbędzie się online, planowany termin wydarzenia to styczeń 2021. Wykład będzie miał charakter otwarty. Może wziąć w nim udział każdy zainteresowany, jednak konieczna będzie wcześniejsza rejestracja. Szczegóły zostaną podane już niebawem na stronie internetowej „Wielkie Pytania w Nauce”.

Wśród osób zarejestrowanych rozlosowane zostaną książki z dedykacją Pana Profesora: „Pokochawszy. O miłości w języku”, „Zwierzyniec” i „Kiełbasa i sznurek” (współautor: Michał Ogórek).

Źródło: UM Rzeszowa

28-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-profesor-bralczyk-opowie-o-prawdzie-w-jezyku-6400-00r2kc