REKLAMA

RZESZÓW. Profesor Bralczyk opowie o prawdzie w języku

|

RZESZÓW. Profesor Bralczyk opowie o prawdzie w języku

RZESZÓW / PODKARPACIE. Prof. Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki – wygłosi w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „O prawdzie w języku”. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ.

2_11

Foto: materiały prasowe WSIiZ w Rzeszowie

W dobie powszechnego dostępu do Internetu i zalewających nas zewsząd informacji, coraz trudniej jest nam ocenić co jest prawdą. Problem ten towarzyszy nam od wieków. Na słynne filozoficzne pytanie „Cóż to jest prawda” coraz trudniej jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Jaką zatem rolę pełni prawda w życiu człowieka? Dlaczego prawda jest dla nas taka ważna źródłowo?

Wszyscy zainteresowani odpowiedziami na te i wiele innych pytań związanych z prawdą, mogą wziąć udział w spotkaniu z prof. Jerzym Bralczykiem „O prawdzie w języku”. Ze względu na Covid-19 wykład prof. Jerzego Bralczyka „O prawdzie w języku” zostanie zorganizowany w formie online.

Premiera spotkania online odbędzie się 28 stycznia 2021 roku o godzinie 18:00. Wykład udostępniony zostanie na kanale YouTube oraz Facebooku. W celu otrzymania linku do spotkania należy się wcześniej zarejestrować.

Ważną częścią spotkania będzie również dyskusja. Organizatorzy proszą o przesyłanie pytań do prof. J. Bralczyka. Autorzy najciekawszych otrzymają książki z autografem Profesora. Pytania można przesyłać do 20 stycznia br. w ramach komentarzy publikowanych pod tym postem na Facebooku – LINK. Ponadto, pytania można również przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bow@wsiz.edu.pl.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz – redaktor i felietonista „Tygodnika Powszechnego”, autor m.in. biografii ks. Józefa Tischnera.

Do tej pory prof. Bralczyk dwukrotnie gościł we WSIiZ, biorąc udział w spotkaniach z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce“, organizowanych pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Jego wykład: „Jak mówić, żeby nas słuchano?” został przyjęty przez społeczność akademicką uczelni oraz mieszkańców naszego regionu najbardziej entuzjastycznie ze wszystkich dotychczasowych spotkań, zaś udostępnione w Internecie nagranie zostało do tej pory wyświetlone blisko 5 i pół miliona razy. Z kolei filmowy zapis drugiego spotkania, w którym poza prof. Jerzym Bralczykiem wziął także udział Michał Ogórek, zatytułowanego „Sztuka rozmowy”, ma na swoim koncie prawie pół miliona wyświetleń.

Źródło: mat. prasowe WSIiZ w Rzeszowie

18-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-profesor-bralczyk-opowie-o-prawdzie-w-jezyku-3237-00r2kc