REKLAMA

RZESZÓW: Proces pięciu oskarżonych o wykorzystywanie seksualne małoletniej

Pięciu mężczyzn stanęło w poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Zostali oni oskarżeni o wykorzystywanie seksualne małoletniej. Grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

desperate-2293377_960_720

Foto: pixabay.com

Ruszył proces pięciu mężczyzn, którzy są oskarżeni o molestowanie małoletniej. Do wykorzystywania seksualnego dziewczynki mogło dochodzić nawet przez 4 lata. Oskarżeni mieszkańcy Malawy – Mariusz N., Grzegorz D., Franciszek D., Andrzej M. i Franciszek K., nie przyznają się do winy. W poniedziałek kilku z nich złożyło wyjaśnienia.

Oskarżenie dotyczy tego, że “na przestrzeni kilku lat wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych z małoletnią poniżej lat 15”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeden z mężczyzn to przyrodni brat dziewczynki.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu pod koniec 2018 roku. Trzech z pięciu oskarżonych przebywa w aresztach. Jeden ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej nastolatki, a także zakaz opuszczania kraju. Piąty nie jest w tym momencie objęty środkami zapobiegawczymi. Wszystkim oskarżonym grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Źródło: PAP

08-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.