REKLAMA

RZESZÓW: Problemy z odpadami. Powodem zbyt wysoka cena umowy

Unieważniono przetarg na wywóz śmieci w Rzeszowie. Powodem jest zbyt wysoka cena za umowę. Opóźnia się też odbiór specjalnej instalacji termicznego przetwarzania odpadów.

garbage-can-2559457_960_720

Foto: Pixabay.com

Miejskie Przedsiębiostwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie zaproponowało cenę około 50 milionów złotych za roczną umowę na wywóz odpadów. Miasto miało na ten cel wydać w okolicach 37 milionów złotych. Prezydent rozważa zmiany na stanowiskach kierowniczych w MPGK, a ratusz unieważnił przetarg. Co teraz?

Przetarg ma zostać ogłoszony ponownie. Miasto liczy na wyłonienie wykonawcy.

W Rzeszowie powstała specjalna spalarnia ITPOE. Nie otrzymała ona jednak statusu Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych, co nie daje możliwości pełnej utylizacji odpadów. Zmiana statusu powinna pozytywnie wpłynąć na poprawę cen i podpisanie przez miasto korzystnej umowy ze spółką PGE GiEK, dotyczącej utylizacji. Wyższa kwota w umowie może wpłynąć na ukształtowanie się rachunków dla mieszkańców.

06-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-problemy-z-odpadami-powodem-zbyt-wysoka-cena-umowy-5809