REKLAMA

RZESZÓW. Prezenty dla dzieci z onkohematologii od Collegium Humanum (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W środę 9 grudnia br. najmłodsi pacjenci Oddziału Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie otrzymali mikołajkowe upominki od Collegium Humanum. Wręczył je sam brodaty święty.

B

W ubiegłą środę, w godzinach południowych do pacjentów Oddziału Kliniki Onkohematologii Dziecięcej zawitał długo oczekiwany święty Mikołaj, który najpierw zajrzał przez okno i pomachał maluchom, co wprowadziło wszystkich w magiczny, mikołajkowy nastrój. Mali pacjenci z niecierpliwością czekali na jego przyjście.

Pobyt dziecka w szpitalu, to niewątpliwie trudny moment w życiu całej rodziny. W tych trudnych chwilach humor poprawić może mikołajkowy prezent. Tym tropem poszło Koło Wolontariatu Studenckiego działające w Rzeszowskiej Filii Collegium Humanum, które było inicjatorem Akcji dobroczynnej pn. „Podaruj uśmiech maluchowi”, która dotyczyła zbiórki prezentów Mikołajkowych. Właśnie pod hasłem „Podaruj uśmiech maluchowi” powstały paczki, w których nie zabrakło zabawek, książeczek, naklejek, wesołych skarpetek i innych drobiazgów, które wywołały uśmiech na buziach odważnych wojowników.

W trakcie wizyty pomocnicy św. Mikołaja obdarowali każde dziecko prezentem. Radości było co niemiara. Szczególnie pracownicy oddziału nie kryli wzruszenia i z wdzięcznością dziękowali za przekazane dary. Mamy nadzieję, że czas spędzony w towarzystwie wolontariuszy Collegium Humanum pozwolił małym pacjentom choć na chwilę zapomnieć o codziennych zmaganiach z chorobą o czym mogą świadczyć pojawiające się na buziach uśmiechy – mówi Izabela Kulaga, Pełnomocnik Rektora ds. Marketingu Collegium Humanum.

Życzymy najmłodszym, jak też pozostałym pacjentom rzeszowskiego szpitala szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom i osobom, które bezinteresownie wsparły zbiórkę – dodaje Izabela Kulaga.

Źródło: mat. nadesłane Zdjęcia: mat. nadesłane


11-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-prezenty-dla-dzieci-z-onkohematologii-od-collegium-humanum-zdjecia-3872-00r2kc