REKLAMA

RZESZÓW: Premiera płyty „Zakochani w Rzeszowie”

„Zakochani w Rzeszowie” to składanka płytowa wydana z okazji 660-lecia miasta Rzeszowa. Znalazły się na niej utwory o Rzeszowie zaśpiewane przez wokalistów z Rzeszowskiej Grupy Artystycznej. Płytę można otrzymać bezpłatnie w siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury.

Wydawcą płyty jest Miasto Rzeszów i powstała ona z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Rzeszowa oraz Jerzego Dyni. Za organizację przedsięwzięcia odpowiedzialny był Rzeszowski Dom Kultury wraz z Ewą Jaworską-Pawełek. Nagrania, które znalazły się na płycie zostały zrealizowane w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów.

Składanka zawiera 12 utworów o Rzeszowie utrzymanych w różnorodnej stylistyce muzycznej. Za aranżacje utworów odpowiada Krzysztof Mroziak, zaś za realizację dźwięku Jerzy Dziobak.

Na płycie zaśpiewali: Arkadiusz Kłusowski, Kuba Jonkisz, Sabina Kurek-Delikat, Mirosław Szpyrka, Małgorzata Chruściel, Katarzyna Sztaba-Adamczyk, Sylwia Łyko, Kamil Bijoś, Mariola Niziołek, Katarzyna Dudzik, Małgorzata Boć oraz Agnieszka Podubny.

Płytę otrzymać można bezpłatnie w siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury, która mieści się w Rzeszowie przy ul. Staromiejskiej 43 a.

Spis utworów:
1. Piosenka o moim mieście
2. A ja lubię Rzeszów
3. To Rzeszów tak już ma
4. Wiosenny wiatr
5. Ty dziewczyno, Ty mnie nie znasz… (Bednarz)
6. Rzeszowianka
7. Chłopcy rzeszowianie, to oni, to oni…
8. W Staromieściu kościół na góreczce stoi…
9. W Rzeszowie zegary smutno biją
10. Trąbka w Bohemie
11. Przyszła wiosna nad Wisłok
12. Zakochani w Rzeszowie

zakochaniwrzeszowie

Źródło: UM Rzeszowa

15-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-premiera-plyty-zakochani-w-rzeszowie