REKLAMA

RZESZÓW: Prawomocny wyrok w sprawie ks. Pawła T. 1,5 roku więzienia za molestowanie małoletnich

RZESZÓW / PODKARPACIE. 1,5 roku więzienia i zakaz prowadzenia wszelkiej działalności związanej z opieką małoletnich – to prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie, w sprawie księdza Pawła T. Były rzeszowski duszpasterz młodzieży został skazany za molestowanie małoletnich. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała w tej sprawie oświadczenie.

father-873830_960_720_1

Foto: zdjęcie poglądowe / pixabay.com

W czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydał prawomocny wyrok w sprawie księdza Pawła T. Były duszpasterz młodzieży w Rzeszowie został skazany za molestowanie seksualne dzieci. Ksiądz Paweł T. ma odbyć karę 1,5-rocznego więzienia.

Duchowny otrzymał zakaz wszelkiej działalności związanej z wychowywaniem i opieką małoletnich. Dodatkowo ma zakaz przebywania w miejscach związanych z edukacją i opieką nad małoletnimi na okres 15 lat.

Wobec księdza Pawła T. toczy się także postępowanie w Sądzie Rejonowym w Sanoku, które dotyczy oskarżenia o molestowanie seksualne 23-letniego mężczyzny.

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie wydała w czwartek oficjalne oświadczenie w sprawie księdza Pawła T.

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie:

W związku z zapadłym w dniu dzisiejszym przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie prawomocnym wyrokiem w sprawie ks. Pawła T. Kuria Diecezjalna oświadcza co następuje:

1. Przyjmujemy wyrok do wiadomości ze smutkiem i bólem z powodu czynów popełnionych przez księdza.

2. Podtrzymujemy wolę udzielenia pomocy wszystkim pokrzywdzonym w ramach działającego w diecezji świeckiego zespołu ds. pomocy ofiarom nadużyć seksualnych.

3. Wyjaśniamy, że władze Diecezji Rzeszowskiej nie biorąc udziału w tym postępowaniu nie znają żadnych bliższych szczegółów sprawy z racji wyłączenia jawności postępowania przez Sąd. Dlatego Kuria nie będzie udzielać żadnych innych komentarzy w tej sprawie ani też odnosić się do dotychczasowych publikacji medialnych.

4. Wobec ks. Pawła T. zostanie obecnie wznowione postępowanie kanoniczne. Ostateczna decyzja w jego sprawie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, należeć będzie do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Rzeszów, 6 czerwca 2019 r.

 

06-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-prawomocny-wyrok-w-sprawie-ks-pawla-t-15-roku-wiezienia-za-molestowanie-maloletnich-374-00r2kc