REKLAMA

RZESZÓW. Prawie 2 mln zł na budowę przedszkola i żłobka przy Iwonickiej (VIDEO, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszów otrzymał 1,5 miliona złotych z Ministerstwa Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej budowę przedszkola przy ul. Iwonickiej oraz 488 tysięcy złotych z rządowego programu „Maluch +” na wyposażenie żłobka, który będzie działał w tym samym kompleksie przy ul. Iwonickiej. Dokumenty potwierdzające rządowe wsparcie przekazała pełniącemu obowiązki prezydenta Rzeszowa Markowi Bajdakowi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Obie placówki zaczną działalność we wrześniu.

DSC_0148_1

Realizacja programów, które służą zapewnieniu opieki dzieciom do lat trzech, jak również wsparcie samorządów w ich zadaniach własnych, na przykład na prowadzenie opieki przedszkolnej, jest niezwykle ważne dla polskiego rządu – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, w trakcie czwartkowej konferencji prasowej.

Wojewoda poinformowała o przekazaniu środków, które otrzyma miasto Rzeszów.

Rzeszów stał się beneficjentem kwoty blisko 2 mln zł. 1,5 mln zł. zostanie przeznaczone na budowę przedszkola  przy ul. Iwonickiej, natomiast 488 tys. zł. pozwoli na zakup niezbędnego sprzętu w żłobku przy tej samej ulicy – przekazała Ewa Leniart.

 

W konferencji uczestniczył także pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak.

DSC_0162

Ta inwestycja zlokalizowana jest w miejscu, gdzie dynamicznie postępuje budownictwo mieszkaniowe. Dlatego konieczność realizacji tego obiektu jest oczywistością – powiedział Bajdak.

Początkowo inwestycja finansowana była w całości z funduszy budżetu Rzeszowa. Dzięki rządowemu wsparciu, miasto będzie mogło skierować środki na inne inwestycje.

 

Przedszkole przy ulicy Iwonickiej będzie miało 8 oddziałów i pomieści 200 dzieci.

Iwonicka

Wizualizacja kompleksu oświatowego przy ul. Iwonickiej / Urząd Miasta Rzeszowa

 

Przedszkolaki rozpoczną w nim zajęcia we wrześniu tego roku. Trwa proces wyposażania placówki. W przedszkolu ma też działać kuchnia, która na miejscu będzie  przygotowywać zdrowe i pełnowartościowe posiłki.

W żłobku – który ma działać w tym samym budynku – znajdzie się miejsce dla 178 maluchów. Żłobek – tak jak przedszkole – ma zacząć działać we wrześniu. Wyposażenie placówki zostało wycenione to ponad 600 tys. złotych. Dotacja z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Maluch +” w wysokości 488 tys. zł pokryje większość kosztów.

 

Źródło: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Foto, video: Justyna Żuczek

 


17-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (1)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Inquips2022-08-23 23:57:53
0 0
buy stromectol 12mg Free Overnight Viagra Shipping