REKLAMA

RZESZÓW. Krokusowa łąka i Ogród Motyli za 96 tys. zł

RZESZÓW. Na rzeszowskich Bulwarach powstanie Ogród Motyli. To jedna z atrakcji, które sfinansowane zostaną z „Zielonego Funduszu dla Rzeszowa”.

ogrod motyli.docx(3)

Ogród motyli będzie kolejnym ciekawym miejsce, które powstanie nad Wisłokiem. To tutaj, na działkach znajdujących się w sąsiedztwie zejścia z kładki łączącej Bulwary z Nowym Miastem a także łąki kwietnej i trzmielowiska posadzone zostaną przyciągające motyle rośliny. Będą to m.in. astry, budleje, jeżówki, kocimiętki, szałwie i lawendy. Ustawione zostaną także domki dla motyli. Ogród gotowy będzie do końca czerwca tego roku. Podpisana została już umowa z wykonawcą – firmą MarkFlor z Krakowa. Ta firma wykona także drugą zieloną atrakcję w Rzeszowie – stworzy łąkę krokusową na zieleńcu przy Placu Ciechociemnych.

Zarówno Ogród Motyli jak łąka krokusowa zostaną sfinansowane z pieniędzy zewnętrznych, które na „Zielony Fundusz dla Rzeszowa” wpłaciła spółka InPost. Koszt wykonania tych zielonych atrakcji to 96 tys. zł.

W tym roku Rzeszów świętuje swoje 670-lecie. Z tej okazji przez cały rok organizowane są wydarzenia upamiętniające rocznicę. Jedno z nich będzie miało formę pięknej kwietnej łąki, która powstanie na zieleńcu znajdującym się pomiędzy Wisłokiem a budynkami Zespołu Szkół Gospodarczych. Na łące posadzone zostaną rośliny, których kwiaty mają niebieski kolor. Niebieska łąka zostanie założona jeszcze w czerwcu tego roku.

ogrod motyli.docx(1)

źródło: UM Rzeszowa

foto: wizualizacja projektu

 


06-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)