REKLAMA

RZESZÓW. Powstanie nowe rondo i wiadukt na al. Powstańców Warszawy. Będą konsultacje

RZESZÓW. Powstanie nowe rondo i wiadukt na al. Powstańców Warszawy. Będą konsultacje

W poniedziałek odbędą się konsultacje ws. przebudowy skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze. To jedno z najczęściej użytkowanych przez mieszkańców skrzyżowań jest przeciążone ze względu na stale rozwijające się osiedle Budziwój i osiedle Drabinianka, na których wciąż przybywa mieszkańców, a to generuje większy ruch samochodowy.

Przebudowa skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze będzie jednym z najważniejszych zadań drogowych, które mają poprawić komunikację w południowej części Rzeszowa. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace projektowe inwestycji, która obejmie m.in. budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Kwiatkowskiego, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze a także wiaduktu na al. Powstańców Warszawy na kierunku wschód-zachód, nad planowanym rondem. Opracowanie dokumentacji trwa.

– W Urban Lab Rzeszów będziemy rozmawiać o wariantach realizacji tej inwestycji z przedstawicielami firmy projektowej Promost Consulting oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Zapraszam do udziału w spotkaniu w poniedziałek 20 marca o godz. 18.00 – pisze na swoim Facebooku Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Projektant zaproponował kilka wariantów nowego ronda. Zostaną one przedstawione i omówione podczas poniedziałkowego spotkania z udziałem przedstawicieli firmy projektowej Promost Consulting oraz Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

15-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)