REKLAMA

RZESZÓW: Powstanie kładka rowerowa przy moście Narutowicza

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do końca listopada w pobliżu mostu Narutowicza powstanie dwukierunkowa kładka dla rowerów. Ma być ona usytuowana na wybudowanym przed laty wodociągu. Przetarg na jej budowę ogłoszono w ostatni czwartek.

20190412_rzeszow_kladka_2

Foto: rowery.rzeszow.pl

Obok mostu Narutowicza powstanie kładka rowerowa. Będzie na niej możliwe poruszanie się w obu kierunkach. Droga dla rowerów zostanie umiejscowiona na konstrukcji, którą podpiera ciepłociąg.

W ramach budowy powstanie także zjazd z komory ciepłociągu. Pojawią się również dojazdy do kładki. Przebudowa obejmie chodniki w obrębie mostu. Po obu stronach kładki zamontowane zostaną balustrady o wysokości 1,20 metra. Szerokość ścieżki wyniesie ponad trzy metry. W razie potrzeby, będzie możliwość demontażu przejazdu, co ułatwi dotarcie do konstrukcji ciepłociągu.

Oświetlenie zapewnią obecne latarnie, które zostaną odpowiednio zaadoptowane. Kolory kładki wykonawca ma dopasować do barw mostu. Budowę ścieżki sfinansuje projekt „Rozwój systemu transportu publicznego w Rzeszowie”. Inwestycja ma być później rozwijana. Miasto planuje także kładki przy moście Lwowskim i zaporze.

Wykonawca projektu będzie znany po 17 maja, kiedy to Urząd Miasta zakończy przyjmowanie ofert.

 

15-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-powstanie-kladka-przy-moscie-narutowicza-263-00r2kc