REKLAMA

Rzeszów powiększył się o Pogwizdów nowy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 1 stycznia 2021 roku Pogwizdów Nowy stał się częścią Rzeszowa. Oznacza to, że miasto od 2006 roku przyłączyło już 11 sołectwo.

Przechwytywanie_63

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

1 stycznia 2021 roku do Rzeszowa zostało włączone sołectwo Pogwizdów Nowy z gminy Głogów Małopolski. Rzeszów powiększa się o 240,01 hektara oraz zyskuje 1277 nowych mieszkańców. Tym samym miasto liczy już ponad 196 tysięcy mieszkańców.

Pogwizdów Nowy jest 33. rzeszowskim osiedlem. Rada Miasta Rzeszowa uchwaliła też 9 nowych ulic. Są to ulice: Chmajówka, Hortensji, Kameliowa, Karmelowa, Łąkowa, Oliwkowa, Pogwizdowska, Sezamowa, Walentego Wójcika.

W wyniku przyłączenia Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa w rzeszowskiej Radzie Miasta będzie zasiadało odtąd 28 radnych. Nowym radnym jest Zdzisław Kędzior – radny z Głogowa Małopolskiego z sołectwa Pogwizdów Nowy.

 

Zmiany dotyczą też komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że od dnia 1 stycznia 2021 r. ulegają zmianie rozkłady jazdy linii nr 8 w zakresie:

» linia nr 8: wydłużenie kursów z/do Rudnej Wielkiej w dni powszednie:

~ z Rudnej Wielkiej o g. 5:57,

~ z Sikorskiego o g. 15:20, 17:50.

W styczniu wydłużona zostanie także trasa linii 20, a od 1 lutego zostanie uruchomiona nowa linia – 57, która będzie wjeżdżała do dawnego Pogwizdowa Nowego od ulicy Warszawskiej.

 

Urząd Miasta Rzeszowa informuje dodatkowo, że od 4 stycznia 2021 roku będzie funkcjonował tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie Nowym 137, który będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18. Więcej szczegołów TUTAJ.

Wszelkie formalności związane z wymianą dokumentów będą możliwe w powyższej filii Urzędu Miasta Rzeszowa, w głównych siedzibach Urzędu Miasta Rzeszowa oraz w Punktach Obsługi Mieszkańców zlokalizowanych w galeriach handlowych.

Zmiana granic Rzeszowa nie skutkuje obowiązkiem wymiany dowodu osobistego. Mieszkańcy mogą jednak złożyć wniosek o wydanie zaktualizowanego dowodu osobistego. Dowody osobiste wydaje się nieodpłatnie.

01-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-powiekszyl-sie-o-pogwizdow-nowy-6216-00r2kc