REKLAMA

RZESZÓW: Potrzebna krew

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa alarmuje o deficycie grup krwi 0 (Rh-) oraz A (Rh-). Krew jest niezbędna do ratowania życia. Oddanie jej nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Dawcą krwi może zostać każda osoba w wieku od 18 do 65 roku życia. Krew można oddać w rzeszowskim Centrum przy ulicy Wierzbowej 14. Również w innych miejscach – Jasło, Krosno, Dębica, Leżajsk, Przemyśl, Mielec, Stalowa Wola, Sanok oraz Tarnobrzeg istnieje możliwość niesienia bezcennej pomocy.

W weekend w Krośnie miała miejsce akcja „Ratujemy= Dajemy”. Podczas tego wydarzenia udało się zebrać 21 litrów krwi, którą zdecydowało się podzielić niemal 50 osób. Organizatorem tej zbiórki były Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej i Klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

W dniu 8 lipca OSP Handzlówka również organizuje zbiórkę krwi w godzinach 10:00- 14:00 przy remizie OSP.
Więcej informacji dla osób, które chcą uratować czyjeś życie i podzielić się swoją krwią znajdują się na stronie https://www.rckk.rzeszow.pl/.

05-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-potrzebna-krew