REKLAMA

RZESZÓW: Potrącenie i kolizja trzech aut. Pijany pieszy przebiegał poza pasami!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w niedzielny wieczór na ulicy Powstańców Warszawy. Przebiegający poza przejściem dla pieszych mężczyzna został potrącony, co doprowadziło później do kolizji trzech pojazdów. Policja ustaliła, że 42-letni pieszy był pijany.

303-181745

Foto: Podkarpacka Policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 20:50 na ulicy Powstańców Warszawy. 42-letni mężczyzna został potrącony przez kierującego lancią. Następnie w lancię uderzył jadący za nią ford. Przemieszczona siłą uderzenia lancia wjechała z kolei w fiata pandę. Okazało się, że pieszy był pijany.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący lancią, 41-letni mieszkaniec Rzeszowa, jadąc lewym pasem ruchu ul. Powstańców Warszawy w kierunku ulicy Hetmańskiej na skrzyżowaniu z ul. Podwisłocze, potrącił przebiegającego przez jezdnię 42-letniego mężczyznę. Następnie w tył lancii uderzył jadący za nią, 37-letni kierujący fordem. W wyniku zderzenia lancia została przemieszczona na fiata pandę, który jechał w tym samym kierunku, prawym pasem ruchu.

Okazało się, że 42-latek przebiegał przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Mężczyzna był również pijany. Badanie wykazało u niego niemal 3 promile alkoholu w organizmie. W wyniku zdarzenia, ranny pieszy został przewieziony do szpitala. Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

Źródło: Podkarpacka Policja

30-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.