REKLAMA

RZESZÓW. Policyjny pościg za 24-letnim kierującym!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zarzuty niezatrzymania się do kontroli i prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu usłyszał 24-letni kierujący volkswagenem. Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

303-221245

Foto: KMP Rzeszów

Do zdarzenia doszło w środę 23 marca przed godziną 12:00 w Rzeszowie, na ulicy Myśliwskiej. Patrol drogówki, który tego dnia pełnił służbę w tym rejonie, zwrócił uwagę na jadącego z dużą prędkością volkswagena.

Wideorejestrator nieoznakowanego radiowozu zarejestrował, że kierujący jechał z prędkością 107 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Kierujący volkswagenem nie reagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się, przyśpieszył i kontynuował ucieczkę. Po chwili skręcił na teren jednej z przypadkowych posesji, gdzie porzucił samochód i razem z pasażerem zaczął uciekać pieszo.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn. Okazało się, że volkswagenem kierował 24-latek, który posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.  

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Poniesie on także odpowiedzialność za złamanie sądowego zakazu.

 

Źródło: KMP Rzeszów

24-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-policyjny-poscig-za-24-letnim-kierujacym-8535-00r2kc