REKLAMA

RZESZÓW: Policjanci zatrzymali fałszerzy kart płatniczych (FILM)

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy zatrzymali oni trzech obywateli Bułgarii podejrzanych o montaż na jednym z bankomatów w Rzeszowie nakładki przechwytującej dane z kart bankomatowych. Policjanci wyjaśniają teraz szczegóły ataku skimmingowego.

Policjantów zawiadomił pracownik banku. Ktoś zainstalował urządzenie na bankomacie w centrum miasta. Okazało się, że jest to listwa z miniaturową kamerą. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili, że sprawcy założyli również na otworze wrzutowym czytnik kart magnetycznych. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców. Cztery godziny później funkcjonariusze zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn. Okazali się nimi obywatele Bułgarii w wieku 23, 27 i 35 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranego materiału usłyszeli zarzuty przygotowania do fałszowania środków płatniczych w postaci kart bankomatowych. Sąd Rejonowy w Rzszowie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pod koniec ubiegłego roku w Rzeszowie doszło już do takiego ataku. W niedzielę przestępcy spróbowali ponownie. Tym razem szybko ujawniono przestępstwo, a policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali podejrzanych.

Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z bankomatów. Wprowadzając numer pin zawsze należy zasłonić dłonią klawiaturę. Trzeba również zwrócić uwagę na wszelkie elementy, które nie są wyposażeniem urządzenia np. odstające lub doczepione. Jeżeli coś w wyglądzie bankomatu wzbudzi nasze podejrzenia należy zaniechać operacji i niezwłocznie powiadomić policjantów.

30-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

rzeszow-policjanci-zatrzymali-falszerzy-kart-platniczych-film